Radio Wrocław Kultura DAB+ Sztuka, środa 16-20, Maciek Przestalski

Maciek Przestalski | Utworzono: 2017-10-30 22:09 | Zmodyfikowano: 2017-10-30 22:12
A|A|A

Na nowej wystawie w Centrum Kultury Zamek obejrzeć można cykl "portretów typograficznych" w których wizerunek budowany jest za pomocą laserunkowo nakładanych na siebie kolejnych warstw znaków, liter czy fragmentów zdań. O "Fractures" Małgorzaty Kosiec opowiada kuratorka Ida Smakosz-Hankiewicz.

Posłuchaj całej rozmowy:


 

Galerii Versus na Jatkach oglądać można rzeźby Michała Wawrzyniaka. "Googler 0.2" To jego druga prezentacja w tym miejscu, ale tym razem motywem głównym jest szkło oraz wiersz "Kontrolerzy Ruchów". Z autorem rozmawiamy o potrzebie opowiadania sztuką o otaczającym nas świecie.

Posłuchaj całej rozmowy:


 

Karolina Włodek i Adam Martyniak opowiedzieli o DWD / "Dom Wspiera Dom". Projekt ten jest porozumieniem pomiędzy “wspólnotami”, warstwą budowlano-dekoracyjną oraz przeglądem współczesnej historii miejsca i jego mieszkańców, jak również opowieścią zawieszoną pomiędzy dwoma kontynentami. A wszystko to w siedzibie Warstw przy Kochanowskiego 21.

Posłuchaj całej rozmowy:


 

W Galerii FOTO-GEN trwa dobra wystawa "A–Z (10 lat po premierze)" autorstwa Andrzeja Tobisa. Inspiracją do jego rozpoczęcia był ilustrowany słownik języka niemieckiego i polskiego, wydany w 1954 roku w NRD. Był on próbą holistycznego opisania świata. Niektóre użyte w nim kategorie są z dzisiejszego punktu widzenia zaskakujące lub zupełnie zdezaktualizowane lub są intrygującym świadectwem minionej epoki. Zdjęcia które można oglądać na ekspozycji, są dla odmiany znacznie bardziej osobistym podejściem do sprawy, choć nie można odmówić jasności przekazu. Rozmawiam o nich z Agnieszką Chodysz-Foryś.

Posłuchaj całej rozmowy:


A w Muzeum Współczesnym Wrocław trwa wystawa "Wrocław Konkretny". Zobaczymy na niej dzieła z kolekcji Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, które utrwalone zostały w przestrzeni polskiej sztuki współczesnej. To również okazja przyjrzenia się tematom, które opisują szereg zjawisk wytworzonych na gruncie sztuki wrocławskiej lub powstałych w oparciu o złożoną historię Wrocławia i Dolnego Śląska. W temat wprowadza nas kuratorka Anna Kołodziejczyk.

Posłuchaj całej rozmowy:


 

Bądź na bieżąco i zajrzyj na www.facebook.com/rwkultura.
Słuchaj Radia Wrocław Kultura w cyfrowej jakości DAB+, na stronie
http://www.radiowroclawkultura.pl albo tu:

Słuchaj Radia Wrocław Kultura (link do streamu jest dostępny TUTAJ)

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama