Metraco Zagłębie rozgromiło KPR Jelenia Góra

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2017-11-12 17:55 | Zmodyfikowano: 2017-11-12 17:55

Pierwszą bramkę w meczu dla KPRu zdobyła Aleksandra Tomczyk. Ta sama zawodniczka zdobyła drugą bramkę dla swojej drużyny z rzuty karnego. W międzyczasie trafiały Karolina Semeniuk i Małgorzata Trawczyńska. Po pierwszych wyrównanych minutach Zagłębie odskoczyło i w 12. minucie było już 10:4.

Trzeba zauważyć, że od stanu 3:4 zespół Bożeny Karkut zdobył dwanaście kolejnych bramek i przewaga robiła się coraz bardziej okazała. Strzelecki impas KPRu dopiero w 19. minucie przełamała Marta Tomczyk. Kolejnej bramki KPR w pierwszej połowie już się nie doczekał, co innego gospodynie, które wykorzystywały najmniejszy błąd rywalek. Po pierwszej połowie było aż 24:5 dla Metraco Zagłębia.

W drugiej połowie trwał festiwal strzelecki miedziowych, które raz po raz bombardowały bramkę swoich derbowych rywalek. Kibice, zgromadzeni w hali Regionalnego Centrum Sportowego wyczekiwali na czterdziestą bramkę miedziowych. Miało to miejsce na dziesięć minut przed końcową syreną, kiedy ze skrzydła trafiła Adrianna Górna. Trzy minuty przed końcem przewaga lubinianek wzrosła do trzydziestu bramek – 45:15, a mecz zakończył się wynikiem 46:15.

Metraco Zagłębie Lubin – KPR Jelenia Góra 46:15 (24:5)

Metraco Zagłębie: Wąż, Czyż – Grzyb 3 , Semeniuk 2 , Trawczyńska 7, Rosińska 2, Wasiak, Buklarewicz 2, Górna 2, Piechnik 4, Ważna 4 , Jochymek 8 , Wojtas 3 , Belmas 2, Pielesz 3, Milojević 3.

KPR: Filończuk, Kolasińska, Wierzbicka – Karwecka, Dubiel 2, Bielecka, Oreszczuk, Tomczyk A., Jurczyk 4, Kobzar , Załoga , Jasińska , Skowrońska 1, Żukowska 5, Tomczyk M 2, Konofał 1.

W innym spotkaniu zespół KPRu Kobierzyce pokonał Piotrcovię 29:24.

KPR Kobierzyce - Piotrcovia 29:24 (15:15)

KPR: Ciesiółka, Słota - Jakubowska 4, Skalska 5, Mączka 7 (4/5), Janczak, Wesołowska 2, Kaźmierska, Wiertelak 7, Charzyńska 2, Walczak, Dąbrowska 2

Piotrcovia: Opelt, Sarnecka - Belmas 1, Cygan 1 (1/1), Despodovska 4 (1/2), Klonowska 1, Kopertowska 7, Kucharska 1, Marszałek 3, Matyja 2, Wasilewska, Wypych 3 (0/1), Wyrzychowska 1, Ivanović