Piłkarze Śląska zagrają z Arką Gdynia

Robert Skrzyński | Utworzono: 2017-11-19 07:15

Po przerwie na zgrupowanie reprezentacji piłkarze Śląska Wrocław będą walczyć o kolejne punkty w ekstraklasie. Wrocławianie zmierzą się dziś z Arką Gdynia.

Śląsk w ostatniej kolejce przegrał na wyjeździe z Koroną Kielce 0:3. Ale drużyna Jana Urbana na własnym stadionie spisuje się zdecydowanie lepiej. Śląsk w siedmiu ligowych meczach u siebie odniósł aż 5 zwycięstw i tylko raz schodził z boiska pokonany.

Do grona kontuzjowanych w Śląsku dołączył Dorde Cotra. Najprawdopodobniej zatem szansę gry dostanie Portugalczyk Augusto.

Śląsk w tym sezonie dwukrotnie mierzył się z Arką. W pierwszej kolejce rozgrywek przegrał w Gdyni 0:2. Niedługo potem także w Gdyni w spotkaniu 1/16 finału Pucharu Polski drużyna Jana Urbana prowadziła do przerwy 2:0, by ostatecznie po dogrywce przegrać 2:4.

Arka na wyjazdach nie zachwyca. W sześciu meczach zanotowała tylko jedno zwycięstwo, pokonując w Gliwicach zespół Piasta 1:0. Na boiskach rywali strzeliła zaledwie trzy bramki, ale straciła tylko siedem goli.

Początek meczu Śląska z Arką o 15.30 na Stadionie Miejskim.