Wandale bezkarni, bo policjanci... byli zajęci

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2017-11-22 08:00 | Zmodyfikowano: 2017-11-22 08:00
A|A|A

Na filmie z monitoringu widać jak grupa młodych mężczyzn przewraca śmietniki, rzuca w zaparkowane samochody butelkami, przed jedno z przejeżdżających aut wypycha wielką rabatę z drzewem. Cała akcja dzieje się o piątej nad ranem 11 listopada.

ZOBACZ FILM:

W tym czasie dyżurny kilka razy prosił policjantów o interwencję. Mimo to wandale dochodzą do Zakaczawia, czyli w miejsce, gdzie kończy się zasięg kamer i przez nikogo nie niepokojeni znikają w głębi ulicy. Rzecznik policji tłumaczy się, że żaden patrol nie mógł podjąć interwencji, bo wszyscy policjanci byli zajęci. Część funkcjonariuszy 11 listopada podobno została oddelegowana do zabezpieczania marszu niepodległości w Warszawie.

Jak to możliwe? Zapytaliśmy o to asp. Iwonę Król-Szymajdę, oficer prasową legnickiej komendy.

- 11 listopada przez cały dzień i noc było blisko stu funkcjonariuszy zaangażowanych w działania zmierzające do zabezpieczenia porządku publicznego.

- A w centrum Legnicy o piątej rano nie było ani jednego policjanta. Nie czujecie się zawstydzeni tą sytuacją?

- Absolutnie tutaj nie możemy mówić o takim uczuciu.

Jacek Śmigielski ze straży miejskiej podkreśla, że policjanci od samego początku byli proszeni o interwencję przez operatora systemu monitoringu.

- Idąc od strony rynku niszczyli wszystko, co znajdowało się w pasie ruchu drogowego w tym reklamy, lusterka samochodów. Natychmiast została powiadomiona policja. Mężczyźni poczynili największe spustoszenie na skrzyżowaniu ul. Libana. Operator z kamery na kamerę cały czas śledził tę grupę - mówi Śmigielski.

Mimo 20-minutowego filmu nagranego z wielu kamer wysokiej rozdzielczości, do tej pory, czyli od 11 dni od zdarzenia, policjantom nie udało się zatrzymać żadnego z wandali. Prezydent Legnicy apeluje do mieszkańców, o pomoc w ustaleniu nazwisk sprawców.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Komentarz został usunięty
2017-12-03 14:24:17
z adresu IP: (93.180.xxx.xxx)
Ocena: -1
Komentarz został usunięty
~Kononowicz
2017-11-27 06:59:15
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 7
A co od czego jest straz miejska??? Bedzie jeszcze dluzej sie czekac na interwencje bo policjanow brakuje. Ale co sie dziwic jak wynagrodzenie to jakis zart a zwolnionym mozna byc za kazde g...
~Normalny
2017-11-26 22:26:31
z adresu IP: (89.71.xxx.xxx)
Ocena: 6
Nie dziwi mnie to. Po co Policjanci mieli interweniować żeby ich potem zwolniono dla dobra służby.
~revil
2017-11-25 20:19:03
z adresu IP: (83.23.xxx.xxx)
Ocena: 3
i co w tym dziwnego, przeciez rzecznik wyraznie powiedzial ze byli zajeci - czyli przeprowdzali w tym czasie interwencje. Gdyby ktorys z patroli byl wolny to by ich tam wyslano. Nikt kto nie robil w sluzbie nie wie jak to jest miec po kilkanascie interwencji na noc i nawet chwili czasu by zjechac na przerwe...
~Globus
2017-11-25 10:39:39
z adresu IP: (83.22.xxx.xxx)
Ocena: 10
Brawo dla pana Andrzeja. Ja jestem z Wrocławia i u nas po ostatniej akcji nikt nie śpieszy się do takich tematów. Szkoda ryzykować zwolnieniem z pracy . Jeszcze ze dwa lata i nikt nie będzie pilnował porządku bo nie ma chętnych za te pieniądze i stres. Ja na szczęście mam prawa ale szkoda mi tych przyszłych pojedynczych jednostek które wchodzą w szeregi Policji. To że nikt nie dotarł na czas to wina tych którzy rządzą.
~sms
2017-11-24 10:02:37
z adresu IP: (46.22.xxx.xxx)
Ocena: 9
to gdzie w takim razie były patrole strazy miejskiej? przecież to operator tej straży ujawnił wykroczenie a więc daje znać swoim załoga o tym że coś się dzieje a nie chować się za policją.
~leszczu
2017-11-24 00:47:24
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: 13
Przepracowałem w tej fabryce ponad ćwierć wieku i wiele widziałem. Muszę z przykrością powiedzieć, że nie jest to teraz ta fabryka w której chciałbym dalej służyć i której poświęciłem swoje najlepsze lata życia i zdrowie. Kiedyś przed dobrą zmianą, w patrolach bywali policjanci doświadczeni ze stażem ponad 10 i bywało że 15 lat. Jak do służby trafiał młody policjant, to miał się od kogo uczyć rzemiosła. Teraz jest tak, że doświadczony patrol, to policjant ze stażem aż trzy lata i drugi policjant ze stażem 6 miesięcy. I co tu wymagać od takiego składu z takim doświadczeniem życiowym i zawodowym??? Ostatnimi czasy doświadczeni policjanci albo odeszli sami, albo z uwagi na zły PESEL otrzymywali propozycje nie do odrzucenia. Albo odejdą sami, albo tak im zorganizują i uprzyjemnią służbę, że odejdą z hukiem, a do tego ta haniebna ustawa represyjna dobrej zmiany. Natomiast namaszczeni obecnie nowi komendanci nigdy nie będą zgłaszać problemów swoim zwierzchnikom związanych z brakiem możliwości zapewnienia bezpieczeństwa publicznego (braki kadrowe po dobrych zmianach), gdyż obawiając się o swoje stołki nie chcą się narazić zwierzchnikom na ich gniew i ewentualną naganę wzrokową. By do tego nie dopuścić imają się różnych trików, by wykazać, że nie ma żadnych problemów z liczebnością policjantów wystawionych do służby na daną dobę, co jest bardzo skrupulatnie, jak to mówią monitorowane. Między innymi w zestawieniach liczebnych policjantów skierowanych do służby patrolowej podają np. policjantów pełniących służbę w grupach dochodzeniowo śledczych, co powoduje iluzoryczne wrażenie skierowania wystarczającej liczby policjantów do służby patrolowej, co zdecydowanie zadowala wysokich komendantów. Natomiast obecni rzecznicy komendantów, (raczej niedorzecznicy), którzy jedynie legitymują się młodym wiekiem, bez żadnego doświadczenia zawodowego i życiowego w swoich smutnych wywodach mają jedynie na celu robienie społeczeństwu styropianu z mózgu, że wszystko w służbach jest OK, co również zadawala obecnie nadzorujących policję na szczeblu MSWiA. Dlatego nie dziwię się, iż nikt nie garnie się do tej służby, która jedynie dobrze funkcjonuje w oczach namaszczonych komendantów i ich zwierzchników.
~Andrzej
2017-11-23 22:46:18
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 20
Gliniarz zły bo pałą przylał chuliganowi. To go zwolnili dla dobra służby. Teraz brońcie się sami. A jak was lumpy pobiją pod domem to nadstawcie drugi policzek
~Mieszkaniec
2017-11-23 20:54:02
z adresu IP: (77.65.xxx.xxx)
Ocena: 13
A dlaczego te sympatyczne twarzyczki sa zakrywane może któraś mamusia lub tatuś rozpozna swoje niewiniątko
~Pol
2017-11-23 20:53:15
z adresu IP: (91.224.xxx.xxx)
Ocena: 15
W pewnym małym mieście komendant mówi do policjanta -a wszyscy się przeniescie. Widać jak im zależy na podwładnych
~porucznik
2017-11-23 19:55:42
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 7
Minister twierdzi, że służby są znakomicie przygotowane do walki z terroryzmem, zorganizowaną przestępczością itp. Prawda jest że nie dajemy radę zwykłym chuliganom, a co mówić dalej. Te państwo zapewnia obywatelom bezpieczeństwo tylko teoretycznie, faktycznie to dno i nic więcej. A tak na marginesie trzeba to miejsce zaznaczyć w krajowej mapie zagrożeń bezpieczeństwa wtedy problem rowiąże się sam
~malutki
2017-11-23 19:43:54
z adresu IP: (80.50.xxx.xxx)
Ocena: 14
Nie rozumiem narzekań, przecież k...r Zieliński mówi, że słuchają obywateli. Szkoda, że nie słuchają policjantów, może według niego nie są oni ludźmi, tylko potomkami ubeków ?
~pioter
2017-11-23 19:40:18
z adresu IP: (80.52.xxx.xxx)
Ocena: 24
coraz większy brak policjantów odczuje społeczeństwo jeszcze bardziej ;) Dalej niech ich wyrzucają za skuteczne zatrzymania przestępców.. Policja ma być agresywna i skuteczna, a nie od głaskania i wychowywania, od tego jest szkoła. A jak ktoś po szkole nie potrafi się przystosować do zasad panujących w społeczeństwie to powinien liczyć się co najmniej od dobrowolnego zakucia w kajdanki poprzez kilka pał na grzbiet po kule w łeb. Teraz tylko takie czasy wyżywania się na tej formacji powoduje, że przestępcy mają coraz lepiej.
~Jndjd
2017-11-23 18:10:20
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 19
Jakoś mnie to nie dziwi. Dziś lepiej odwrócić głowe niż się narażać trzeba działać w myśl zasady kto nic nie robi ten się nie myli. Społeczeństwo i tak nie podziękuje za trud wkładany w każdy dzień Waszej pracy. Za nieróbstwo w tej instytucji jeszcze nikogo nie wywalili więc po co się narażać. Niech teraz się tłumaczy góra na grupach, stopniach, stanowiskach. Będzie normalnie jak policjancji na pierwszej lini będą mieli grupy, płacone za święta, nocki itp. i poczują wsparcie wśród rządzących. Inaczej będzie jeszcze gorzej bo nikt nie będzie się wychylał. Pozdrawiam
~Marek-policjant
2017-11-23 17:59:02
z adresu IP: (185.12.xxx.xxx)
Ocena: 18
Kuźwa szkoda, że tych komentarzy nie przeczyta MSW to "poszerzyłby" swoją wiedzę na temat funkcjonowania podległej struktury. Prawie trzydzieści lat robię w tej fabryce, cały czas na 1-szej linii i napiszę tyle - tak źle jeszcze nie było, choć liczyłem, że "dobra zmiana" coś zmieni. Zmieniła ale nie Policję. Jakoś dziwnie brakuje policjantów na linii ale synekury obstawione na full. Rzecznicy, niedorzecznicy, specjaliści, kontrolerzy, audytorzy i ostatni hit - kamerki, które jak to oświadczył ktoś "mądry" podniosą poziom bezpieczeństwa policjanta. Kończąc rozważanie- spieprzajcie kto żyw i Boga w sercu ma bo ta struktura jest na chwilę obecną stracona. Pozdrawiam Prawdziwych Policjantów.
~Gbdbdjndbggvb
2017-11-23 17:55:06
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: -2
Hahahaha.
~jakby
2017-11-23 17:36:07
z adresu IP: (77.255.xxx.xxx)
Ocena: 11
ludzie brakuje policji w jednym z miast powiatowych gdzie mieszka 100 tyś ludzi na nocnej zmianie od 19 go 7 jest cztery patrole na POWIAT, gdzie od skrajnego punktu do skrajnego jest ponad 40 km. Ludzi co raz mniej i kasy też pozabierane wakaty grupy ludzie pracują po dwa lat i dłużej na grupach niższych niż powinni . Brakuje 5 tyś policjantów wiec gdzie te pieniądze z budżetu, a komendanci na odprawach mówią że mają wakaty ale dają rade ... kpina tymi co pracują znam policjntów na 30 ponad 20-tu ma od początku roku po ponad 150 nadgodzin...
~tse tse
2017-11-23 17:00:10
z adresu IP: (91.240.xxx.xxx)
Ocena: 17
Zasadniczo PObieżnie to społeczeństwo w sumie samo zapracowało sobie na to ,że prędzej czy później ( a raczej prędzej ) poprzez plucie na mundur , krytykowanie za wszystko , wypominanie wyimaginowanych niekończących się przywilejów i narzekanie na młodych emerytów i ich gigantycznych uposażeń samo będzie samo musiało sobie zapewnić bezpieczeństwo bo jak widać młodzież raczej tą instytucję zaczyna omijać szerokim łukiem chociaż co innego bredzą w mediach.
~hejt
2017-11-23 16:52:09
z adresu IP: (83.23.xxx.xxx)
Ocena: 15
nie dziwię sie, ze nie przyjechali. jeszcze obywateom by sie cos stalo albo by sobie przypomnieli po miesiacu, ze im się cos stalo i policjant do cywila. "Takie będziecie mieli Rzeczypospolity jak jej młodzieży chowanie".
~Wiem co piszę
2017-11-23 16:41:53
z adresu IP: (95.49.xxx.xxx)
Ocena: 19
Plujcie dalej na policjantów a spieszcie się, bo za dwa lata nie będzie na kogo pluć:))))
~jak
2017-11-23 15:55:42
z adresu IP: (83.29.xxx.xxx)
Ocena: 12
dopóki policjanci z pierwszej linii będą zarabiać tak mało, jak jest obecnie i znacznie mniej niż gwiazdkowcy i inni zajmujący się pierdołami, statystykami, idiotyzmami do potęgi n-tej, z których wielu bandytę widzieli jedynie w telewizji, to będzie coraz mniej chętnych, a ta garstka chętnych będzie kiepskiej jakości. Na zachodzie policjanci z patrolu, interwencyjni, drogówka i inni liniowi zarabiają więcej od tych siedzących za biurkiem, za nocki, za weekendy i święta mają dodatki, dlatego, że narażają bezpośrednio życie i zdrowie. U nas jeszcze długo tak nie będzie i dlatego jest jak jest. Sytuacja z Legnicy to tylko jedna z wielu, brakuje chętnych i jest problem z obsadzeniem stanowisk liniowych, bo nie ma problemu ze znalezieniem podobnie lub lepiej płatnej pracy, a spokój, święta wolne, weekendy wolne lub sporadycznie pracownicze. Chyba tylko w Polsce ewenement, że policjant "administracyjny" zajmujący się liczeniem czegoś, kserowaniem czegoś, zarabia więcej niż policjant z terenu, który naraża życie i zdrowie i nigdy nie wie co go na służbie spotka.
~prwicowiec
2017-11-23 15:41:26
z adresu IP: (91.222.xxx.xxx)
Ocena: 0
Dajcie spokój, chłopaki są z PISjungen, nietykalni.
~luc
2017-11-23 15:00:49
z adresu IP: (83.7.xxx.xxx)
Ocena: 19
Szkalujcie dalej Policje za niedługo nie będzie chcial nikt w niej służyć.
~Wiesiek13
2017-11-23 14:55:50
z adresu IP: (37.7.xxx.xxx)
Ocena: 15
I tu widać że nie ma na tyle policjantów w patrolu ale jest tylu nadzorujących służbę co trzeba!!!:).Wszyscy przełożeni spali sobie spokojnie w domu,a rano sprawdzono analizy i liczby i tam wszystko "grało".Nie ma i nie będzie chętnych do patrolu-po co się ośmieszać i być gościem w domu... Resztę sobie dopowiedzcie w hejcie!!!!
~Taki jeden
2017-11-23 12:40:52
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 21
A czego wy się spodziewacie. W samej Warszawie brakuje ok. 4000 policjantów. W mniejszych komendach jest niewiele lepiej. W komendach powiatowych w nocy często nie więcej jak trzy patrole NA CAŁY POWIAT. Ludzie z pierdołami dzwonią a jak jest potrzeba faktycznie nie ma kogo wysłać. Normą jest informowanie zgłaszających że patrol przyjedzie nie wcześniej niż za godzinę bo jeszcze trzy czekają do obsługi. Niech się społeczeństwo dalej cieszy że odbierają policjantom jakieś przywileje w imię społecznej sprawiedliwości a kandytatów do tej pracy poprostu NIE MA a ci co są odpadają w przedbiegach lub rezygnują na szkole jak zobaczą o co tu chodzi. Będzie jeszcze gorzej.
~lolo
2017-11-23 12:04:08
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: -2
E tam. Troczę sobie pokopali i poskakali. Brak wf-u w szkole :)
~book
2017-11-23 11:09:12
z adresu IP: (37.249.xxx.xxx)
Ocena: 28
Nie wolno policji łapać takich- powiedzą że policjanci ich bili i zwolnienie ze służby, więc nie dziwcie się.
~:) :) :)
2017-11-23 10:49:23
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 11
A co robili SM w legnicy w nocy ?? To Oni w nocy już nie pełnią służby :):) Rozwiązać ich i tyle !!!!
~Marek-policjant
2017-11-23 10:04:43
z adresu IP: (185.12.xxx.xxx)
Ocena: 10
A i jeszcze jedno- "mimo kamer o wysokiej..ble,ble,ble sprawców nie udało się ustalić". Bo kamery sprawdzają się dobrze przy rejestrowaniu wykroczeń w RD gdzie po numerze auta można dojść do właściciela i go złupić za np. niezatrzymanie się na skrzyżowaniu z zieloną strzałką. Reszta to pic i nic. Powodzenia obywatele-zacznijcie formować samoobronę.
~adam
2017-11-23 09:56:22
z adresu IP: (193.239.xxx.xxx)
Ocena: 21
Dopiero się nasze wspaniałe społeczeństwo przekona, jak to jest bez policji. Hejtowanie odbije się czkawką. Policjantów coraz mniej, a chętnych brak. Rząd nie podnosi uposażeń tylko gra na przetrzymanie, a policjanci z doświadczeniem myślą o odejściu. Za to bez najmniejszego problemu udaje się wdrażać nowe polecenia, które tylko utrudniają służbę i obciążają funkcjonariuszy. Tak nieudolnego zarządzania tą formacją nie było już bardzo dawno, baaaaardzo.....
~Marek-policjant
2017-11-23 09:45:06
z adresu IP: (185.12.xxx.xxx)
Ocena: 29
A na h...j policjanci mieli interweniować? żeby było jak z jakimś Igorkiem, Sebą czy inną prawilną dzidzią, którzy koniec końców to fajnymi gośćmi się okazali tylko policjanci na ich falach nie nadawali i w cywilu przez nich wylądowali. Niech społeczeństwo, które tak po nas jedzie broni się samo.
~Gościu
2017-11-23 08:52:29
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 23
Taką Policję macie jaką chcieliście. Niedługo sami się będziecie bronić bo do tej formacji już nikt nie chce iść. Wtedy zobaczycie ile znaczy praca policjanta za pensje kasjerki
~punk
2017-11-23 08:28:36
z adresu IP: (89.67.xxx.xxx)
Ocena: 9
a jebana straż miejska do której należy monit. to podjechać nie mogła ? oni na zabezpieczenia nie jeżdżą do Warszawy
~Zbeer
2017-11-23 08:25:59
z adresu IP: (91.229.xxx.xxx)
Ocena: 20
Haha, proponuję dalej zwalniać policjantów za użycie śpb, a nowi nie będą się garnąć do tej upolitycznionej formacji, a sami widzicie przez kogo rządzonej. Z Legincy już blisko do DE, a w Policji 2,5 tys brutto i tyraj wszystkie nocki i święta póki cię nie zwolnią:) Z doświadczenia wiem że w większości średnich miast na nockę wyjeżdżają 2 lub 3 patrole i na 50 do 100 tysięcy mieszkańców.
~Jonasz
2017-11-23 08:18:41
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 46
Jako ze fala odejsc dopiero nadchodzi, a fala przyjec na obecnych warunkach predko nie nadejdzie, nalezy powoli przyzwyczajac sie do skutkow. Teraz barany placzecie, ale jak odbierali policjantom pseudo-przywileje to klaskaliscie glosno. Pisaliscie ze emerytura po 15tu latach to skandal, a podwyzki kimentowaliscie ze sie darmozjadom nie należą. Nawazyliscie piwa, a teraz placz i lament. Moze Pan rzeczniczek praw obywatelskich zajmie stanowisko w obronie bandytki po raz kolejny? A moze w koncu przetrze oczy i stanie w obronie obywateli bo porzadni obywatele to znaczna wiekszosc i ich prawa do zycia w spokoju i porzadku sa priorytetem. Dojezdzaliscie policjantow latami, robiac z nich gnoi i niedorajdow, komentując, wysmiewajac, a teraz prosicie ? Macie to czego chcieliscie.
~Emkejt
2017-11-23 08:08:29
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 27
W kręgach policyjnych słychać, że takie rzeczy będą co raz częstsze. "Obywatele" grzeczni nie byli, było ryzyko użycia środków przymusu. Potem jeden z drugim zgodnie z modą powie, że został pobity a nie daj boże rażony prądem- i "dla dobra" służby komendant pozwalnia wszystkich zaangażowanych w zatrzymanie. Po co więc ryzykować ? Lepiej poczekać jak odejdą i wtedy tylko notatka zostanie do napisania. A papier nie gryzie i nie zwalnia.
~olo
2017-11-22 22:36:54
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 37
Mało policjantów, bo pozwalniali dla dobra służby. A komendant powiedział, że nie pojedzie
~pld
2017-11-22 21:49:08
z adresu IP: (37.7.xxx.xxx)
Ocena: 43
Za to co z Policjantami robią to się nie dziwię ,że mają wszystko w d..
~Ja85
2017-11-22 21:33:59
z adresu IP: (94.78.xxx.xxx)
Ocena: 34
A gdyby dostali tak zasłużony wpier... To byłby płacz... i kolejnych policjantów by zwalniali...
~hi,hi
2017-11-22 21:02:49
z adresu IP: (83.31.xxx.xxx)
Ocena: -2
cogioto wyluzuj sie troche ...:)))matol jeses to placisz ,im wiecej tym lepiej ...hi,hi
~obywatel
2017-11-22 20:53:23
z adresu IP: (83.31.xxx.xxx)
Ocena: 46
Nazywajmy rzeczy po imieniu....były czasy ,ze tych paru durni zostaloby "spacyfikowanych''w parę munut..dzieki dzialaniaiom takich jak tego komendanta ze sląska ,gdzie wyrzuca z pracy 4 policantow za podjecie interwencji..bedzie tak jak wyzej opisane...brawo...macie jak chcecie ...tylko trzeba sie zdecydowac ,,Demoluja miasto drą ryja ,ze policji nie ma ..podejma interwencje to nie podoba sie ,bo nie tak ,brutalnie ,bo malo kulturalnie..i wogóle jakos tak ????? pozdrawiam.
~Cogito
2017-11-22 20:41:21
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: -16
Po raz kolejny brawo legnicka policja! Za co płacę podatki w tym mieście? Dlaczego Legnica jest od wielu lat w czołówce najbardziej przestępczych miast? Miasto krawężników i dresiarzy... Dlaczego "góra" nie zrobi nic z dziadostwem, jakie się wyprawia w Legnicy od lat? Dlaczego nie widać patroli drogówki, pieszych, nocnych? Na co idą nasze podatki? Żałuję, że wróciłem do tego miasta...
~Edgar
2017-11-22 20:23:33
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 28
Myślę, że przy obecnych tendencjach, trzeba się powoli przyzwyczajać do takich sytuacji, no chyba że wakaty uzupelnią bezrobotnymi albo imigrantami ze wschodu. Pozostaje jeszcze opcja reaktywacji ORMO????
~H h
2017-11-22 20:16:06
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 20
Bardzo dobrze, coraz mniej policji, to cwaniaków coraz więcej. Gumą lać a nie prosić się.
~Wyborca
2017-11-22 16:42:01
z adresu IP: (81.161.xxx.xxx)
Ocena: -1
Straż miejska powinna mieć możliwości prawne i praktyczne do interweniowania w takich przypadkach, bez oglądania się na policję państwową. Policjanci zostali oddelegowani do Warszawy, bo takie mieli polecenie odgórne, ale co to obchodzi mieszkańców Legnicy? Prezydent nie miał tu wiele do powiedzenia. Myślę, że gdyby straż miejska miała możliwość interweniowania w takich przypadkach to szybko by sobie poradziła z tą grupą chuliganów. W przeciwnym wypadku mieszkańcy rozliczyli by prezydenta podczas wyborów samorządowych. Puki co straż miejska jest służbą odpowiedzialną za porządek, a za bezpieczeństwo odpowiada policja i takie są tego efekty.
~Piotr .
2017-11-22 11:36:06
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: 2
Tłumaczenie przedszkolaka dosłownie, Wstyd . Bandziory dobrze wiedzą , że na włam idzie się 4-6 rano bo w tym czasie następuje przekazanie służby i na mieście nie ma żadnego policjanta . Hulaj dusza ....