Policjanci uratowali płonącego mężczyznę

pk, inf. pras. | Utworzono: 2017-11-22 14:10
A|A|A

Dzięki szybkiej reakcji dyżurnego Komisariatu Policji w Głuszycy oraz dzielnicowych z tej jednostki, uratowano życie 71 – latka, u którego w mieszkaniu wybuchł pożar. Gdy policjanci, którzy byli pierwsi na miejscu, weszli do płonącego mieszkania zauważyli, że ogniem zajęło się już ubranie starszego mężczyzny. Ruszając na ratunek, policjanci ugasili płomienie na mężczyźnie, a następnie w mieszkaniu.

W akcji gaśniczej prowadzonej przez funkcjonariuszy, pomagali także mieszkańcy budynku, którzy donosili wiadra z wodą. Mężczyzna w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala, gdzie jest teraz pod opieką lekarzy.

Wczoraj wieczorem dyżurny Komisariatu Policji w Głuszycy, będąc także członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej, otrzymał informację o prawdopodobnym pożarze w mieszkaniu przy jednej z tamtejszych ulic. Policjant podjął natychmiastową decyzję o skierowaniu w ten rejon będących w służbie dzielnicowych.

Po przybyciu na miejsce, policjanci widząc wydobywające się z mieszkania kłęby dymu, jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej weszli do środka. Tam zauważyli płonącego mężczyznę oraz palące się meble i ubrania. Dzielnicowi z Głuszycy bez zastanowienia ruszyli na ratunek. Ugasili płomienie na mężczyźnie, a następnie w mieszkaniu. W akcji gaśniczej prowadzonej przez funkcjonariuszy, pomagali także mieszkańcy budynku, którzy donosili wiadra z wodą.

Po zakończeniu działań ratunkowych, 71 - letni mężczyzna z ciężkimi obrażeniami ciała został przewieziony przez Zespół Ratownictwa Medycznego do wałbrzyskiego szpitala. Jego stan jest poważny. Policjanci dalej prowadzą czynności w celu ustalenia, co było bezpośrednią przyczyną pożaru.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama