Trotyl we Wrocławiu. Ewakuowano 1600 osób, wstrzymano pociągi

Joanna Łukaszewska | Utworzono: 2017-11-23 15:54 | Zmodyfikowano: 2017-11-23 15:54
A|A|A

Wrocław Mikołajów. O godzinie 16:50 niewybuch został zabrany przez saperów i wznowiono ruch pociągów przez stację Wrocław Mikołajów. Została przywrócona rozkładowa organizacja ruchu pociągów - poinformowało PKP.

Niewybuchy z czasów II wojny światowej - prawdopodobnie trotyl - znaleziono na budowie w pobliżu dworca Mikołajów podczas prac na nasypach kolejowych - informowali wrocławscy strażacy.

Ewakuowano pobliski biurowiec i szkołę - w sumie 1600 osób. Wyznaczona została strefa bezpieczeństwa - wynosiła 400 metrów wokół znaleziska. Na miejscu byli saperzy i policja, a teren zabezpieczała Straż Pożarna.

Zamknięta w obu kierunkach była ul. Jaworska. W centrum miasta tworzyły się duże korki.

godz. 16.00

Zamknięta jest też linia kolejowa Wrocław - Poznań. Wszystkie pociągi PKP PLK jadą teraz objazdem przez Gądów. Trasa jest dłuższa, więc z pewnością będą opóźnienia - mówi rzecznik kolejarzy Mirosław Siemieniec:

Koleje Dolnośląskie do odwołania skróciły relację Trzebnica - Wrocław Główny, pociągi dojeżdżają do stacji Wrocław Nadodrze i tam kończą bieg. Te do Trzebnicy też odjeżdżają z Nadodrza.

Policja prosi mieszkańców o nie podchodzenie do znaleziska.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama