Pewna wygrana piłkarzy ręcznych Zagłębia nad Spójnią

Robert Skrzyński | Utworzono: 2017-11-23 20:00
A|A|A

fot. zaglebie.lubin.pl

Lubinianie od początku byli bardzo skupieni, mając w pamięci dwa ostatnie mecze. Po pięciu minutach gry było 3:1 dla Zagłębia. W ósmej minucie gospodarze prowadzili 7:3, a po 3 gole zdobyli Przemysław Mrozowicz i Arkadiusz Moryto. Po stronie przyjezdnych tyle trafień miał też Rafał Jamioł, ale jego drużyna musiała odrabiać straty.

Ambicji gościom odmówić nie można, jednak to gospodarze nadawali ton grze i powiększali swoją przewagę, która wynosiła już bramek – 10:5. Ozdobą meczu była wrzutka Dawida Przysieka do Arkadiusza Moryto w 16 minucie spotkania. Gdynianie nie zamierzali składać broni i w krótkim czasie wynik minus pięć zniwelowali do dwóch trafień. Na szczęście dla miedziowych ich przestój nie trwał zbyt długo, kolejne piłki odbijał Patryk Małecki i jeszcze przed przerwą lubinianie nie dość, że odzyskali przewagę z początku meczu, to jeszcze ją powiększyli. Do przerwy było 19:12.

W drugiej połowie na pierwszą bramkę trzeba było czekać blisko trzy minuty, zdobył ją Oleksandr Kyrylenko. W 35. minucie czerwoną kartkę za faul na Tomaszu Pietruszko ujrzał Rafał Jamioł, trzy minuty później zawodnik, który był faulowany również otrzymał czerwoną kartkę, jednak w przeciwieństwie do swojego przeciwnika z gradacji kar. Miedziowi w 40. minucie osiągnęli dziesięciobramkową przewagę – 25:15, a znakomite zawody rozgrywał Dawid Przysiek. Lubinianie  zdobywali kolejne bramki, zwyciężając ostatecznie bardzo pewnie różnicą dziesięciu trafień.

 

Zagłębie Lubin – Spójnia Gdynia 36:26 (19:12)

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz – Stankiewicz 3, Bondzior 2, Przysiek 9, Kużdeba 1, Mrozowicz 4, Pawlaczyk, Szymyślik 1, Czuwara 3, Pietruszko 1, Moryto 7, Dawydzik 3, Da Silva Mollino 2.

Spójnia: Głębocki, Zimakowski, Michalczuk – Lisiewicz 2, Ćwikliński 1, Męczykowski , Kamyszek 2, Jamioł 3, Krawczenko , Rychlewski 5, Brukwicki 1, Kyrylenko 4, Marszałek 3, K. Pedryc 1, P. Pedryc 4, Dworaczek.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama