Czerwień i porażka Miedzi w ostatnim meczu w tym roku

Gregor Niegowski | Utworzono: 2017-11-25 21:02

GKS Katowice pokonał Miedź Legnica 1:0 w meczu 19. kolejki rozgrywek. Legniczanie w ostatnim meczu w tym roku nie zdobyli punktów. Nic dziwnego. Od 14. minuty musieli radzić sobie w dziesiątkę. Za faul ukarany czerwoną kartką został Perez.

Do przerwy gole nie padły. Po zmianie stron w 64. minucie do siatki Miedzi trafił Kędziora. Gracz gospodarzy wykorzystał dobre podanie z rzutu wolnego i strzałem głową oszukał bramkarza gości.

W tabeli prowadzi Chojniczanka Chojnice, która wywalczyła 35 punktów. Punkt mniej ma Odra Opole, a cztery - Miedź Legnica i Stal Mielec. Do ekstraklasy awansują dwa zespoły.

W niedzielę o 15.00 Chrobry Głogów zagra z Ruchem Chorzów.

GKS KATOWICE - MIEDŹ LEGNICA 1:0 (0:0)

Bramka: Kędziora (64). Żółte kartki: Prokić oraz Bartulović. Czerwona kartka: Perez (14 min, za faul).

Sędziował: Sebastian Tarnowski (Wrocław).

GKS: Nowak - Midzierski, Klemenz, Mandrysz (63 Goncerz), Prokić (73 Cerminagić, Błąd, Kuliński, Kędziora, Słomka, Frańczak, Zejdler (84 Sulek).

MIEDŹ: Sapela - Bartczak, Perez, Bożić, Adu, Garguła (35 Osyra), Egerszegi, Santana (79 Zieliński), Mystkowski, Bartulović, Piasecki (57 Vojtus).