Sztuki Wizualne w Radiu Wrocław Kultura [POSŁUCHAJ I ZOBACZ]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2017-11-26 18:40 | Zmodyfikowano: 2017-11-26 18:41

Zaczęliśmy od kolekcjonowanie sztuki. W ramach nowego cyklu "Małe Wielkie Kolekcje" Mia Art Gallery zaprasza na wystawę Kolekcji Hermansdorferów czyli jednego z najciekawszych zbiorów polskiej sztuki współczesnej, zawierających niemal trzysta obiektów. Odwiedzili nas Magdalena Mielnicka i Mariusz Hermansdorfer.

Posłuchaj całej rozmowy:


 

W galerii Miejsce Przy Miejscu trwa właśnie wystawa, która niezamierzenie zyskała na aktualności. "PKiN - rozdział I" to pierwsza, odsłona zdjęć Pałacu Kultury i Nauki autorstwa Jacka Foty. O tym co można zobaczyć przy pl. Strzeleckim 14, oraz o tym czego nie widać, rozmawiam z autorem.

Posłuchaj całej rozmowy:


"Awers/rewers. Architekt Bohdan Lachert" to tytuł trwającej w Muzeum Architektury ekspozycji projektów jednego z najwybitniejszych polskich architektów awangardowych, partnera Józefa Szanajcy w spółce architektonicznej „Lachert & Szanajca” – najlepiej rozpoznawalnego duetu architektów w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Postać przybliżają nam kuratorka Katarzyna Uchowicz i Marta Czyż.

Posłuchaj całej rozmowy:


Zapraszam również na spotkane z Sylwią Kochaniec, która od lat projektuje wystawy w muzeach i galeriach. Bezpośrednim powodem naszej rozmowy jest jednak, jej praca przy "Ryszardzie III" - nowej premierze Teatru Polskiego, gdzie odpowiada za scenografię i kostiumy.

Posłuchaj całej rozmowy:


"Struktury osobiste" to tytuł wystawy prac Witolda Liszkowskiego w wałbrzyskiej Starej Kopalni. Do 30 listopada prezentowanych jest tam kilkadziesiąt prac malarskich dużego formatu i instalacje fotograficzne z ciekawego konceptualnego okresu lat 70. Po 18:20 w studiu gościli artysta wraz z kuratorem Andrzejem Mazurem.

Posłuchaj całej rozmowy:


Bądź na bieżąco i zajrzyj na www.facebook.com/rwkultura.

Słuchaj Radia Wrocław Kultura w cyfrowej jakości DAB+, na stronie
www.radiowroclawkultura.pl

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.