Chłodno, ale bez deszczu. Dziś do 6 stopni Celsjusza

Michał Hamburger | Utworzono: 2017-11-27 08:08 | Zmodyfikowano: 2017-11-27 08:08
A|A|A

Przeważająca część Europy będzie pod wpływem układu niskiego ciśnienia z głównymi ośrodkami nad Skandynawią oraz Morzem Egejskim. Pogodę w zachodniej części kontynentu oraz nad jego wschodnimi krańcami będą kształtowały wyże znad Atlantyku oraz Rosji. Polska północna będzie na skraju niżu znad Skandynawii, pozostała część kraju będzie w klinie wyżowym. Napłynie zimne powietrze arktyczno-morskie. Niewielkie wahania ciśnienia.

Na Dolnym Śląsku poniedziałek z zachmurzeniem umiarkowanym, miejscami dużym. Temperatura maksymalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

W Sudetach i na Przedgórzu Sudeckim w dzień zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże. Możliwe opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 3°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) możliwe opady śniegu. Temperatura od -7°C do -4°C. Wiatr od 50 km/h do 65 km/h, w porywach do 80 km/h, zachodni i południowo-zachodni. Miejscami powodujący zamiecie śnieżne.

Warunki biometeorologiczne: obojętne.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama