Siatkarze Cuprum ulegli Treflowi Gdańsk

Robert Skrzyński | Utworzono: 2017-11-27 08:45

Pierwszy set był najdłuższą partią w tym sezonie. Trefl rozpoczął dobrze i prowadził różnicą kilku punktów. Cuprum odrabiało straty, a losy seta odwróciły się, gdy zaczął serwować Łukasz Kaczmarek. Drużyna gospodarzy doprowadziła do wyrównania, a następnie odskoczyła rywalom na dwa punkty. Trener Andrea Anastasi poprosił o przerwę, po której Trefl Gdańsk szybko doszedł gospodarzy na remis. Premierowa partia trwała blisko trzy kwadranse i zakończyła się wygraną gospodarzy 40:38.

Druga partia przebiegała pod dyktando Cuprum. Po asie serwisowym Piotra Haina przewaga ekipy z Lubina wzrosła do pięciu punktów. Trefl popełniał dużo błędów i ostatecznie drugi set zakończył się pewną wygraną Cuprum 25:19.

Niestety - podobnie jak w meczu z Resovią - nie wystarczyło to do zwycięstwa. W zespole z Trefla świetnie grali Damian Schulz i Artur Szalpuk, a także Wojciech Grzyb. Zespół z Gdańska wygrał trzeciego seta 25:18 i czwartą partię w identycznym stosunku.

Lubinianie zerwali się do gry w tie-braeku, ale zespół Trefla był minimalnie lepszy. Drużyna z Gdańska wygrała tę partię 16:14 i cały mecz 3:2.

Cuprum Lubin - Trefl Gdańsk 2:3 (40:38, 25:19, 18:25, 18:25, 14:16)

Cuprum: Masny, Smoliński, Kaczmarek, Terzić, Hain, Pupart, Kryś (libero) oraz Makoś (libero), Michalski, Gorzkiewicz, Patucha, Biegun

Trefl: Grzyb, Szalpuk, Schulz, Sanders, Nowakowski, Ferens, Olenderek (libero) oraz Jakubiszak, Niemiec, Kozłowski