CBA zatrzymało 10 osób podejrzanych o korupcję w krakowskim sądzie. Zatrzymanie także we Wrocławiu

IAR | Utworzono: 2017-11-27 09:24 | Zmodyfikowano: 2017-11-27 09:24
A|A|A

CBA zatrzymało 10 osób podejrzanych o korupcję w krakowskim Sądzie Apelacyjnym. TVP Info poinformowało, że zatrzymani to byli i obecni dyrektorzy podkrakowskich sądów. Ze wstępnych ustaleń prokuratorów wynika, że w sądzie powstał układ powiązań rodzinno-biznesowych. Sąd Apelacyjny zawierał z zewnętrznymi firmami umowy o świadczenie usług. Firmy te zlecały ich wykonanie pracownikom tego sądu. W wyniku tego procederu z sądu wyprowadzono ponad 30 mln zł.

Jak powiedział rzecznik CBA Temistokles Brodowski, zatrzymani to byli i obecni dyrektorzy sądów. - Chodzi o Sąd Okręgowy w Kielcach i Sąd Apelacyjny we Wrocławiu - powiedział Brodowski:

O sprawie napisał też na Twitterze Maciej Wąsik, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów:

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powiedział, że wytworzył się układ, który żerował na polskim sądownictwie. Gość radiowej Trójki potwierdził, że w wyniku tego procederu z sądu wyprowadzono ponad 30 milionów złotych:

Zbigniew Ziobro mówił, że to prezesi sądów są winni powstania patologicznej sytuacji, ponieważ nie sprawują prawidłowo nadzoru nad podległymi im jednostkami. Minister sprawiedliwości podkreślił, że potrzebne są zdecydowane działania.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama