Wrocław stolicą polskiej kuchni. W NFM dziś Gala Gault&Millau

| Utworzono: 2017-11-27 12:49 | Zmodyfikowano: 2017-11-27 12:49
A|A|A

fot. Gault&Millau

W spotkaniu weźmie udział ponad 700 gości, w tym 400 szefów kuchni, których restauracje znajdą się w Żółtym Przewodniku na rok 2018. Podczas gali poznamy piątkę najlepszych szefów kuchni w Polsce. Nagrody, już po raz czwarty, zostaną przyznane w 5 kategoriach: Szef Kuchni Tradycyjnej, Kobieta Szef, Młody Talent, Szef Jutra i Szef Roku.

Dlaczego najważniejsza gala kulinarna odbędzie się w stolicy naszego regionu? - Wrocławska gastronomia rozwija się w niewiarygodnym tempie - chwali Justyna Adamczewska z Gault&Millau:

Wśród dotychczasowych laureatów są: Andrea Camastra, Wojciech Modest Amaro, czy związani z Wrocławiem Justyna Słupska Kartaczowska, Katarzyna Daniłowicz i Łukasz Budzik.

Justyna Słupska Kartaczowska, szefowa restauracji Jadka we Wrocławiu, dziś będzie mieć sporo pracy. Jako jedyny szef kuchni z Wrocławia, i jako jeden z sześciu w Polsce, szykuje kolację dla 700 uczestników gali.  W ubiegłym roku Justyna Słupska Kartaczowska otrzymała nagrodę "Szef Roku Kobieta":

Tegoroczne wydanie Żółtego Przewodnika Gault&Millau Polska 2018 znalazło się 580 restauracji z całego kraju. Są też te z Dolnego Śląska.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama