RWK DAB + Muzyka: goście, wydarzenia, koncerty na żywo

, Maciej Przestalski | Utworzono: 2017-11-30 15:08 | Zmodyfikowano: 2017-11-30 15:08
A|A|A

 Zaczęliśmy od spotkania z Mateuszem Gorzkiewiczem i Matyldą Makowską, którzy solowo i wspólnymi siłami grają ambient, muzykę do spektakli i nieco bardziej klasyczne piosenki. Młodzi wrocławscy artyści opowiedzieli o swojej twórczości, zaprosili na niedzielny koncert charytatywny i zagrali utwór na żywo.

 

 

Później studio radiowe odwiedziła Magda Pasierska. Wrocławska wokalistka, znana przede wszystkim z zespołu Me Myself & I, od pewnego czasu rozwija także solową karierę. Niebawem ukazać ma się pierwsze większe wydawnictwo, a tymczasem poznaliśmy "Kobieton" - drugą zapowiadającą je kompozycję.

 

 

 

Bardzo ciekawie dzieje się tez w nowej muzyce Pawła Klimczaka. Jako Naphta na początku przyszłego roku wyda swój drugi album, tym razem nakładem Astigmatic Records. "Naphta And the Shamans" to zapis wielu sesji studyjnych z najróżniejszymi muzykami, stąd pomysł by przenieść chociaż część tego klimatu na scenę. Najbliższa okazja już w czwartek w Das Lokalu.

 

 

Kolejnym gościem był dziekan Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu - dr Piotr Rojek. Tematem naszego spotkania były największe wrocławskie organy, orkiestra symfoniczna wrocławskiej uczelni muzycznej, jak również zbliżający się koncert w którego repertuarze znajdą się dzieła Gershwina, Rachmaninowa i Bizeta.

 

 

A na koniec 9. WROsound Festival. Z tej okazji 1 i 2 grudnia Impart zamieni się w wypełnioną niecodziennymi brzmieniami przestrzeń klubową z trzema scenami i chillout roomem. O szczegóły wypytaliśmy Łukasza Głośniego.

 

 

 

 

Bądź na bieżąco i zajrzyj na https://www.facebook.com/rwkultura/.
Słuchaj Radia Wrocław Kultura w cyfrowej jakości DAB+

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama