Radio Wrocław Kultura DAB+ Sztuka [SŁUCHAJ 16:00-20:00]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2017-11-29 16:00 | Zmodyfikowano: 2017-11-29 15:41
A|A|A

W czwartek w SiC! BWA rozpoczyna się wystawa, na której zaproszone artystki w swoich pracach będą starały się pokazać jak bardzo ludzki narząd wzroku może być zawodny i nieprecyzyjny w odbieraniu i także wizualnym interpretowaniu otaczającego nas świata. W "Przeźroczystość" chwilę po 16:00 wprowadzą nas Vanessa Enriquez i kuratorka Paulina Olszewska.

Chwile później zajrzy do nas wrocławski fotograf Roland Okoń. Porozmawiamy o wystawach i spotkaniach które organizuje w Galerii OKO, ale głównym powodem naszego spotkania jest "Vegetarian Calendar 2018" - kalendarz pełen kobiecych aktów, który premierę będzie miał w najbliższy piątek.

Na wystawę zorganizowana z okazji roku awangardy zaprasza również Galeria Socato. Na ekspozycji o tytule "3934. Sto lat awangardy" zobaczyć można będzie, jak z tematem poradziło sobie kilkoro wrocławskich artystów. A około 17:30 temat przybliżą nam Karolina Jaklewicz i Janusz Czyżewicz z Wykwitexu.

Muzeum Etnograficznym trwa wystawa "Ku nowemu życiu. Żydzi na Dolnym Śląsku w latach 1945–1970". O pierwszej tak dużej prezentacji poświęconej społeczności żydowskiej mieszkającej na Dolnym Śląsku w okresie powojennym, po 18:20 porozmawiam z kuratorką Dorotą Jasnowską.

A na koniec "muzyka z galerii" przygotowana przez Michała Kwiatkowskiego. Tym razem to godzina ścieżki dźwiękowej do wystawy Olga Kisseleva: „A Place in the Sun: Doświadczenie dynamicznego mapowania” w Galerii Sztuki Wozownia w Toruniu.

SŁUCHAJ RADIA WROCŁAW KULTURA

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama