Pogoda: W całym regionie będzie padał śnieg [SPRAWDŹ]

Michał Kazulo | Utworzono: 2017-11-30 07:23
A|A|A

FOT: CC0 Public Domain

Sytuacja baryczna w Europie w ciągu dnia:
Nad Europą przeważać będzie rozległy niż, tylko krańce zachodnie i wschodnie kontynentu pozostaną w zasięgu wyżów. Polska będzie pod wpływem niżu z ośrodkiem nad Słowacją w wilgotnej i chłodnej masie powietrza polarnego morskiego.

Prognoza pogody:
W dzień zachmurzenie duże. Opady deszczu i deszczu ze śniegiem, po południu również śniegu. Temperatura maksymalna od 1°C do 3°C. Wiatr początkowo słaby, z kierunków wschodnich, później słaby i umiarkowany, z kierunków północnych.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego
W dzień zachmurzenie duże, opady śniegu, we Wschodnich Sudetach miejscami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej od 5 cm w Zachodnich Sudetach do 10 cm, lokalnie 15 cm w Sudetach Wschodnich. Temperatura maksymalna od 0°C do 2°C. Wiatr początkowo słaby, z kierunków wschodnich, później słaby i umiarkowany, z kierunków północnych.

W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) opady śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym. Spadek temperatury od -6°C przed południem do - 8°C po południu. Wiatr początkowo umiarkowany, później dość silny północny i pólnocno-zachodni, lokalnie powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Warunki biometeorologiczne: niekorzystne.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama