249 uczniów z Dolnego Śląska ze stypendiami

Dorota Kuźnik | Utworzono: 2017-12-01 17:20 | Zmodyfikowano: 2017-12-01 17:20
A|A|A

Fot. CC 0

Na dobrych ocenach można zarobić. Dowodem na to są uczniowie z Dolnego Śląska. 249 z nich zostało laureatami konkursu stypendialnego Prezesa Rady Ministrów. Najzdolniejsi odebrali dziś dyplomy, które potwierdzają otrzymanie finansowej nagrody. Wśród wyróżnionych są osoby, których średnia ocen wynosiła przynajmniej 4,75, a także które wyróżniały się wzorowym zachowaniem. Laureaci nie kryli radości, ale jak podkreślają - włożyli wiele pracy by dostać nagrodę:

- Ciężka praca, angażowałem się w szkołę. - Dużo na to pracowałam. - Pozwala się rozwijać uczniom, którzy mają jakieś osiągnięcia, jakieś zdolności. 

Fot. Andrzej Owczarek

Jak mówi kurator oświaty Roman Kowalczyk, to wielkie wyróżnienie:

- To jest ekskluzywna sprawa bo prawo do takiego stypendium mają uczniowie, którzy są wybitni, bardzo dobrze się uczą. Mogą być wybitni w jakiejś jednej dziedzinie, ale z pozostałych muszą też osiągać wyniki co najmniej bardzo dobre. Biało - czerwone paski, wzorowe zachowanie. 

Fot. Andrzej Owczarek

W konkursie stypendialnym nagradzana jest jedna osoba z całej szkoły, uczniowie będą otrzymywali po ponad 250 zł miesięcznie. Dodatkowym wyróżnieniem jest to, że stypendium otrzymuje jedna osoba z całej szkoły.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama