Podczas randki rozładował mu się akumulator. Ukradł sobie nowy

pk, inf. pras. | Utworzono: 2017-12-01 11:50 | Zmodyfikowano: 2017-12-01 11:50
A|A|A

Jaworscy policjanci o zaistniałym włamaniu do samochodu w jednej z miejscowości gminy Mściwojów zostali powiadomieni w poniedziałek rano. Jak ustalono sprawca poprzedniej nocy, po pokonaniu zabezpieczeń, z komory silnika skradł akumulator, pozostawiając w nim jednak drugi - innej firmy. Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą jeszcze tego samego dnia wytypowali podejrzanego o ten czyn. Okazał się nim 26-letni mieszkaniec gm. Mściwojów.

Po zatrzymaniu mężczyzna przyznał się do przestępstwa. Swoje zachowanie próbował wytłumaczyć niespodziewanymi problemami z zasilaniem samochodu. Wyjaśniło się również, skąd drugi akumulator znalazł się w okradzionym volkswagenie. Policjanci ustalili, że 26-latek w nocy siedział z koleżanką w swoim samochodzie. Kiedy po pewnym czasie postanowił go uruchomić, okazało się, że nie ma w nim wystarczającej ilości prądu.

Nie chcąc wracać do domu pieszo wpadł na pomysł podmienienia rozładowanego akumulatora na dobry, pochodzący z innego pojazdu. Zabrał więc niesprawną baterię ze swojego samochodu i udał się z nią do pobliskiej miejscowości. Tam włamał się do stojącego przy jednej z posesji volkswagena, zabierając z niego naładowany akumulator, a swój niesprawny pozostawiając na podmianę.

Teraz 26-latek za swój pomysł będzie musiał odpowiedzieć przed sądem. Przypominamy, że w świetle obowiązujących przepisów za kradzież z włamaniem może grozić kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama