Świerczok show. Zagłębie gromi Termalicę

Gregor Niegowski | Utworzono: 2017-12-02 20:26 | Zmodyfikowano: 2017-12-02 20:37

To był ligowy debiut dla byłego reprezentanta Polski Mariusza Lewandowskiego na ławce trenerskiej Zagłębia. Jego zespół odniósł pierwszą porażkę w lidze od 15 listopada. Wtedy, w wygranym meczu z Górnikiem, dwie bramki zdobył Jakub Świeczek. Teraz napastnik Zagłębie również wziął sprawy w swoje ręce i zapewnił Zagłębiu 3 punkty.

Lepiej mecz rozpoczęli goście. Już w 10. minucie podanie Mikovica wykorzystał Piątek. Piłkarze Zagłębia nie popisali się w obronie, bo goście spokojnie wymieniali piłkę w ich polu karnym.

W 36. minucie z kolei spore zamieszanie w polu karnym gości. Dośrodkowanie pole karne, zawodnicy Termalici próbują wybijać, główkowa przebitka pada łupem Świerczoka, który też strzałem głową pokonuje bramkarza rywali.

5 minut później było już 2:1. Znowu Świerczok. Tym razem napastnik Zagłębia dryblował z prawej strony pola karnego, oddał strzał, piłka odbita od obrońców zmyliła bramkarza i wpadła do siatki.

Tuż przed zmianą stron Świerczok skompletował hat-tricka. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, Guldan zgrywa do Świerczoka, a napastnik gospodarzy bez problemu zamyka akcję.

Na 4:1 podwyższył Sasa Balic w 48. minucie. Znów zamieszanie w polu karnym gości, złe piąstkowanie bramkarza i obrońca Zagłębia z bliska pakuje piłkę do siatki.

Jeszcze przed końcem Termalica strzeliła bramkę na 4:2. Kolejne trafienie zanotował Piątek.

"Miedziowi" mają 27 punktów i zajmują siódme miejsce w tabeli.

Zagłębie Lubin - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 4:2 (3:1)

Gole: Jakub Świerczok 36, 41, 45, Saša Balić 48 - Łukasz Piątek 10, 77

Zagłębie: Martin Polacek - Alan Czerwiński, Lubomir Guldan, Bartosz Kopacz, Sasa Balić - Jarosław Kubicki, Filip Jagiełło (67' Łukasz Janoszka), Adam Matuszczyk - Bartłomiej Pawłowski (81' Paweł Żyra) - Patryk Tuszyński (83' Arkadiusz Woźniak), Jakub Świerczok.

Bruk-Bet: Jan Mucha - Patryk Fryc, Mateusz Kupczak, Vitalijs Maksimenko, Kamil Słaby (58' Gabriel Iancu) - Vlastimir Jovanović, Jakub Mrozik (46' Samuel Stefanik) - Szymon Pawłowski, Łukasz Piątek, Martin Miković - Bartosz Śpiączka (74' Dejan Janjatović).