Siatkarze Cuprum wygrali w Katowicach z GKSem

Robert Skrzyński | Utworzono: 2017-12-18 07:00

Początek pierwszej partii należał do zespołu Cuprum. Lubinianie objęli prowadzenie 12:8. Gospodarze szybko doprowadzili do remisu 13:13 i poszli za ciosem. Wyszli na prowadzenie 22:17 i nie oddali już tej partii triumfując 25:18.

Drugi set był już lepszy w wykonaniu Cuprum. Zespół z Lubina głównie dzięki świetnej grze Łukasza Kaczmarka szybko uzyskał prowadzenie i nie pozwolił rywalom nawiązać walki. Drużyna Cuprum wygrała tę partię 25:17.

Trzeci set był od początku wyrównany. Na tablicy wyników był remis 13:13. Ostatecznie to zespół z Lubina wygrywał dłuższe akcje i był skuteczniejszy w ataku. To dało zwycięstwo w tej partii 55:21 i prowadzenie w meczu 2:1.

Podobnie - do pewnego momentu - przebiegała czwarta partia. Po wyrównanym początku znów świetnie grał Kaczmarek. Po jego ataku zespół z Lubina objął prowadzenie 20:14 i nie pozwolił sobie odebrać prowadzenia. Cuprum wygrało 25:21 i cały mecz 3:1.

GKS Katowice - Cuprum Lubin 1:3 (25:18, 17:25, 21:25, 21:25)

GKS: Komenda, Sobański, Kalembka, Butryn, Quiroga, Kohut, Mariański (libero) oraz Kapelus, Witczak, Pietraszko

Cuprum: Masny, Pupart, Hain, Kaczmarek, Terzić, Michalski, Kryś (libero) oraz Makoś (libero), Gorzkiewicz