Pieniądze dla wałbrzyskiego szpitala. Kupią za nie nowoczesny sprzęt

Bartosz Szarafin | Utworzono: 2018-01-09 16:22 | Zmodyfikowano: 2018-01-09 16:22
Pieniądze dla wałbrzyskiego szpitala. Kupią za nie nowoczesny sprzęt -

Solidny zastrzyk gotówki trafił do Oddziału Neonatologicznego w Wałbrzyskim Szpitalu im. Alfreda Sokołowskiego. Za pieniądze zakupiono nowoczesny sprzęt do opieki i ratowania życia noworodków, który zbliżył standardy placówki do uznanych ośrodków tego typu w centralnej Polsce. Dotacja z Ministerstwa Zdrowia wyniosła 1 mln 580 tys. zł.  Jak mówi dyrektor placówki Mariola Dudziak - gdyby nie środki zewnętrzne - o nowym sprzęcie można by tylko pomarzyć.

Szczególną uwagę zwraca nowoczesny rentgen. To on pochłonął aż 500 tys. zł z całej dotacji - dodaje kierownik oddziału neonatologii dr Jacek Sokołowski:

Za pieniądze zakupiono 6 nowoczesnych inkubatorów z pełnym monitoringiem, stanowiska do intensywnej terapii, wysokiej klasy aparat USG, czy aparat EEG do śledzenia czynności mózgowia u dzieci z ciężkim niedotlenieniem. Aż pół miliona pochłonął mobilny rentgen, który pozwala badać małych pacjentów w dowolnym miejscu oddziału.

Zakup sfinansowano w niemal w 100 procentach z dotacji. Szpital dołożył jedynie 10 tys. zł. Udało się dzięki błyskawicznej aplikacji do środków rządowych, uruchomionych wraz ze specustawą z września 2017 roku. W skali kraju na oddziały neonatologiczne trafiło 60 mln zł.

POSŁUCHAJ CAŁEJ RELACJI:

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.