Wrocław: Wracają "TONY spotkania: AfroAmeryka". Dziś bohaterami Kendrick Lamar i Jay-Z

materiały prasowe | Utworzono: 2018-01-17 11:00

Po wakacyjnej przerwie wraca druga seria comiesięcznego cyklu „TONY spotkania: AfroAmeryka”. Cykl ten nie tylko pozwala prześledzić historię muzyki soul czy hip-hop z ich społecznymi kontekstami. Tematami spotkań były do tej pory także Renesans Harlemu, różne formy walki o równouprawnienie Afroamerykanów, sampling i fenomen programu „Soul Train”. Dotychczas w ramach cyklu gościli u nas m.in. dziennikarz, pisarz i poeta Charlie R. Braxton, DJ i dziennikarz radiowy Marcin „Harper” Hubert oraz promotor i wydawca muzyki footwork Paweł „Paide” Dunajko.

Od listopada do czerwca możecie spodziewać się kolejnej dawki ciekawych tematów okraszonych smacznymi dźwiękami, materiałami graficznymi i wizualnymi. Nie zabraknie też rozmów z dziennikarzami, aktywistami i pasjonatami szeroko pojętej czarnej kultury. Wstęp na spotkania jestwolny. Zawsze zaczynają się one o godz. 19. 

Pomysłodawczynią i prowadzącą cykl jest Marta Wróbel – dziennikarka współpracująca między innymi z „Polityką” i „Zwierciadłem”, autorka bloga „Czarna Ameryka”. Publikuje reportaże, wywiady i teksty o popkulturze, kulinariach, muzyce i szeroko pojętej afroamerykańskiej kulturze. Kolekcjonuje winyle, jest miłośniczką soulowo-funkowych rare joints z początku lat 80.

17 stycznia spotkanie pt. „Hip-hop. Dekonstrukcja. Część 1.: Kendrick Lamar i Jay-Z.” Organizatorzy: Rozbierzemy na części pierwsze dwie rapowe płyty, które w tym roku były na ustach wszystkich: „DAMN.” Kendricka Lamara i „4:44” Jaya-Z: sample, produkcję, flow, punchline'y, timing tematyki i sposób promocji krążków. Prowadząca i zaproszony gość będą spierać się na temat tego, którzy bogowie są przereklamowani, a którzy tak wielcy, jakimi ich malują. 

Goście: dziennikarz, DJ, członek regime brigade Kamil Matyja, dziennikarz muzyczny, współautor książek Marcin „Flint” Węcławek. 

Miejsce: Tony, Pl. Orląt Lwowskich 20c

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.