Porażka koszykarek CCC Polkowice w ostatnim meczu Euroligi

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2018-01-31 19:19 | Zmodyfikowano: 2018-01-31 19:19

Zespół CCC nie był faworytem tego spotkania. Rywalki wygrały poprzednie rozgrywki Euroligi, a w obecnych kroczą od wygranej do wygranej. Dynamo po 10 minutach prowadziło 25:15, a po dwóch kwartach było już 52:25 dla gospodyń. Polkowiczanki nie miały za wiele do powiedzenia. Gospodynie dominowały pod koszami, regularnie trafiały do kosza, a także szczelnie broniły nie pozwalając zawodniczkom CCC na zbyt wiele.

Po zmianie stron obraz gry uległ zmianie. Zespół z Polkowic był bardziej skuteczny w defensywie, a także poprawił celność rzutów. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W trzeciej kwarcie drużyna z Polkowic zmniejszyła straty o 13 punktów. Odrabianie strat kontynuowała także w ostatniej kwarcie. Udało się zniwelować straty o kolejne cztery punkty. Ostatecznie Dynamo wygrało swój ostatni mecz fazy grupowej Euroligi 83:73. Najwięcej punktów dla CCC zdobyła Alysha Clark – 19. W ekipie z Kurska najskuteczniejsza, z takim samym dorobkiem okazała się Sonja Petrović.

Rozgrywki Euroligi sezonu 2017/2018 zespół CCC Polkowice zakończył z bilansem trzech zwycięstw i jedenastu porażek.

Dynamo Kursk – CCC Polkowice 83:73 (25:15, 27:10, 10:23, 21:25)

Dynamo: Petrović 19, Kirillova 18, Prince 11, Ciak 10, Zhedik 9, Vadeeva 7, McCoughtry 4, Levchenko 3, Ogwumike 2, Logunova 0.

CCC: Clark 19, Fagbenle 13, Bojović 9, Spanou 8, Gajda 8, Stankiewicz 6, Sandrić 6, Babkina 2, Leciejewska 2, Idziorek 0.