Pjongczang - olimpijski dzień w skrócie, piątek 16 lutego

Michał Hamburger, PAP | Utworzono: 2018-02-16 20:16

Polacy w komplecie zakwalifikowali się do sobotniego olimpijskiego konkursu skoków narciarskich w Pjongczangu na dużym obiekcie. Najlepiej w kwalifikacjach wypadł Kamil Stoch, który osiągnął 131,5 m i był siódmy. Wygrał Norweg Robert Johansson - 135 m.

Austriak Matthias Mayer zdobył złoty medal igrzysk olimpijskich w Pjongczangu w rywalizacji narciarzy alpejskich w supergigancie. Srebro wywalczył Szwajcar Beat Feuz, a brąz - Norweg Kjetil Jansrud. Michał Kłusak nie ukończył swojego przejazdu.

Yun Sungbin z Korei Południowej zdobył złoty medal igrzysk olimpijskich w Pjongczangu w rywalizacji skeletonistów. Srebro wywalczył Nikita Triegubow z reprezentacji Olimpijczyków z Rosji, a brąz - Brytyjczyk Dom Parsons. Polacy nie startowali.

22-letnia Holenderka Esmee Visser niespodziewanie wygrała olimpijski bieg panczenistek na 5000 m. Drugie miejsce w Pjongczangu zajęła Czeszka Martina Sablikova, najlepsza na tym dystansie w dwóch poprzednich igrzyskach. Bez medalu Niemka Claudia Pechstein.

Szwedzka narciarka Frida Hansdotter zdobyła w Pjongczangu złoty medal igrzysk olimpijskich w slalomie. Drugie miejsce zajęła prowadząca po pierwszym przejeździe Szwajcarka Wendy Holdener, a trzecia była Austriaczka Katharina Gallhuber. Polki nie startowały.

Szwajcarski narciarz Dario Cologna zdobył trzeci z rzędu złoty medal olimpijski w biegu na 15 km. W Pjongczangu, podobnie jak osiem lat temu w Vancouver, wygrał rywalizację techniką dowoloną. Z kolei w 2014 roku w Soczi był najlepszy w zmaganiach "klasykiem".

Niemka Jacquelline Loelling znajduje się na czele rywalizacji skeletonistek w igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu po dwóch przejazdach. Druga jest Austriaczka Janine Flock, a trzecia złota medalistka z Soczi Brytyjka Elisabeth Yarnold. Polki nie startują.

Włoska snowboardzistka Michela Moioli zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich w Pjongczangu w konkurencji snowcross. Drugie miejsce zajęła 16-letnia Francuzka Julia Pereira de Sousa Mabileau, a trzecie mistrzyni sprzed czterech lat z Soczi Czeszka Eva Samkova.