Sobota w Pjongczangu: Mamy pierwszy medal [WYNIKI]

Gregor Niegowski, PAP | Utworzono: 2018-02-17 16:00

Skoczek narciarski Kamil Stoch jest pierwszym polskim przedstawicielem zimowych dyscyplin z trzema złotymi medalami olimpijskimi. W Pjongczangu triumfował na dużym obiekcie, a cztery lata temu w Soczi był najlepszy w obu konkursach indywidualnych.

Stoch, który w sobotę prowadził już po pierwszej serii, o 3,4 pkt wyprzedził triumfatora z normalnej skoczni Niemca Andreasa Wellingera oraz o 10,4 pkt Norwega Roberta Johanssona. Czwarty, po awansie z 15. pozycji, był inny z Norwegów Daniel Andre Tande. Drugi na półmetku Austriak Michael Hayboeck spadł na szóstą pozycję.

Miejsca pozostałych Polaków: 10. Dawid Kubacki, 15. Stefan Hula i 19. Maciej Kot.

W poniedziałek skoczkowie powalczą w konkursie drużynowym.

Monika Hojnisz zajęła 15. miejsce w olimpijskiej rywalizacji biathlonistek w biegu ze startu wspólnego na 12,5 km w Pjongczangu. Zwyciężyła reprezentantka Słowacji Anastasiya Kuzmina. Srebro wywalczyła Białorusinka Daria Domraczewa, a brąz - Norweżka Tiril Eckhoff.

Magdalena Warakomska odpadła w ćwierćfinale olimpijskiej rywalizacji w short tracku na 1500 m i zajęła 20. miejsce.

Triumfowała, Minjeong Choi z Korei Południowej, srebro wywalczyła Chinka Jinyu Li, a brąz Kanadyjka Kim Boutin

Sztafeta polskich biegaczek narciarskich, w składzie: Justyna Kowalczyk, Sylwia Jaśkowiec, Ewelina Marcisz i Martyna Galewicz zajęła 10. miejsce. Wygrała reprezentacja Norwegii. Na ostatniej zmianie startowała Marit Bjoergen, która zdobyła siódmy złoty i 13. w karierze medal igrzysk.

Dzień zaczął się od występu Maryny Gąsienicy-Daniel w alpejskim supergigancie. Polka zajęła w Pjongczangu 26. miejsce. Złoty medal sensacyjnie zdobyła Czeszka Ester Ledecka. Srebro wywalczyła Austriaczka Anna Veith, a brąz - Tina Weirather z Liechtensteinu.