Wrocławski Budżet Obywatelski: Zgłoszono blisko pół tysiąca pomysłów

Dorota Kuźnik, mk | Utworzono: 2018-02-18 14:30 | Zmodyfikowano: 2018-02-18 14:30
A|A|A

Fot. WBO

-Nadal zachęcamy mieszkańców, żeby zgłaszali pomysły, ale o to, że jeszcze spłyną się nie martwimy, bo tendencja jest stała - mówi szefowa WBO Katarzyna Szymczak-Pomianowska:

To oznacza, że na starcie skreślane są na przykład pomniki, o których stawianiu decyduje rada miejska. Na razie wśród zgłoszonych projektów są takie inicjatywy jak wielkogabarytowe szachy plenerowe, toalety w parkach, stacje kontroli powietrza czy niewielkie tężnie solankowe.

Od tego roku do WBO można zgłaszać także pomysły związane z rewitalizacją małych zabytków. -W tegorocznej edycji do rozdania jest ponad 25 milionów złotych, z czego 250 tysięcy trafi na pomysły związane z renowacją zabytków - mówi miejska konserwator - Agata Chmielowska:


Pomysły najłatwiej zgłosić TUTAJ, ale można to też zrobić to na przykład korespondencyjnie. Warto wcześniej zapoznać się z listą pomysłów, by te się nie dublowały. Mniej więcej do wakacji urzędnicy będą weryfikować pomysły, na zakwalifikowane mieszkańcy będą mogli głosować po wakacjach.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama