RWKultura: w Legnicy piękna Parysada, manieryzm i futurystyczna Jane Austen we Wrocławiu, balet o kochankach z Werony i Akademia Vivaldiowska (WIDEO)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2018-03-01 20:00 | Zmodyfikowano: 2018-02-01 20:00

'Baśń o pięknej Parysadzie i ptaku Bulbulezarze' to najnowsza propozycja Teatru Modrzejewskiej w Legnicy. Po ubiegłorocznym 'Polowaniu na Snarka' to kolejny ukłon w stronę młodych widzów. Według jednej z klechd Bolesława Leśmiana. O spektaklu (premiera w sobotę) opowiadają: reżyser Bartosz Turzyński, Katarzyna Kostrzewa - choreografka; słuchamy też muzycznych wyjątków. Bo - uwaga - muzykę przygotowuje znany z naszej anteny zespół Lautari.

'Bahamut'. Co to jest? Smok? Ryba? OK, mity mitami, ale jak się ma Bahamut do 'Dumy i uprzedzenia' Jane Austen? To wie reżyser Wojciech Kościelniak oraz Ewa Niemotko i Bartłomiej Jabłoński, studenci Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu. Dla nich przedstawienie pod takim tytułem to dyplom. Do zobaczenia też od 3 marca przy Braniborskiej. Rezerwujcie bezpłatne wejściówki.

New Man in Town. Nowa postać we wrocławskiej kulturze: Adam Olaf Gibowski, od paru tygodni kierownik literacki Opery Wrocławskiej. Do niedawna dziennikarz muzyczny, miłośnik opery i jej artystów. A za pasem (w piątek) baletowa premiera przy Świdnickiej: 'Romeo i Julia' Prokofiewa w choreografii Jacka Tyskiego, orkiestrą dyryguje Marcin Nałęcz-Niesiołowski.

Ta część do posłuchania także w powtórce w środę od 9:00.

Ale to nie koniec wieczoru z RWK. O 20:05 - jak zwykle we wtorek - Wieczór z Kulturą, emitowany równocześnie w Radiu Wrocław Kultura i Radiu Wrocław. A w nim m.in.: Akademia Vivaldiowska, która startuje w czwartek w Narodowym Forum Muzyki.

Nowa wystawa w Muzeum Narodowym we Wrocławiu: Manieryzm wrocławski, kuratorem dyrektor Piotr Oszczanowski, z którym rozmawia Piotr Osowicz.

Do zobaczenia na radiowroclawkultura.pl, w aplikacjach mobilnych, do usłyszenia w odbiornikach z DAB+.

POSŁUCHAJ RADIA WROCŁAW KULTURA

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.