Sztuka w RWK: nowe wystawy w MWW, FOTO-GENie i pierwsza zapowiedź Survivalu

Maciek Przestalski | Utworzono: 2018-03-01 12:47 | Zmodyfikowano: 2018-03-01 13:04

Dwie wystawy czeskich fotografów „Winter swimmers” Radka Kalhousa i „Metropolight” Davida Gaberle oglądać można w Galeria FOTO-GEN. Rozmawiam o nich z kuratorem Mateuszem Palką.

Posłuchaj całej rozmowy:W miniony piątek w Muzeum Współczesnym Wrocław rozpoczęła się ciekawa wystawa, której autorzy starają się określić status dzieła sztuki. O "Standby Painter" opowiadają artyści Amir YatzivGuy Slabbinck oraz kuratorka Agata Ciastoń.Ruszył konkurs na realizacje artystyczne do 16. edycji Przegląd Sztuki SURVIVAL. W 2018 roku SURVIVAL dobędzie się w pałacu Wallenberg-Pachalych przy ulicy Szajnochy 10, pod hasłem "Kapitał". W tematy miejsca, kapitału i nadsyłania zgłoszeń wprowadza nas Michał Bieniek.

Posłuchaj całej rozmowy:Fotografując "skażone krajobrazy" - miejsca które posiadają szczególną aurę naznaczoną zbiorową traumą lub jednostkowym nieszczęściem Hubert Humka chce opowiadać o mrocznych zakamarkach ludzkiej duszy. O cyklu "Death Landscapes" który od piątku oglądać będzie można w MWW mówią będą kurator Paweł Bąkowski oraz autor zdjęć.

Posłuchaj całej rozmowy:


Do usłyszenia w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.