Zamieszani w Kulturę - Mariusz Kiljan, niedziela, godz. 11:00

Mariusz Marks | Utworzono: 2018-03-11 07:30 | Zmodyfikowano: 2018-03-11 01:48
A|A|A

Na scenie potrafi rozśmieszyć i wzruszyć każdego bez wyjątku. Ma talent wokalny, co stale potwierdza. Piosenki w jego wykonaniu są ozdobą wielu wybitnych muzycznych przedstawień, takich jak 'Leningrad' na scenie Impartu, "Mistrz i Małgorzata" i ostatnio wznowionego na deskach Capitolu "Frankensteina". W Teatrze Polskim był niezapomnianym Guślarzem i Księdzem Piotrem w czternastogodzinnych "Dziadach".
Fani telewizyjnych seriali zapamiętali go z roli Woźniaka w "Czasie honoru" oraz w wieloodcinkowej komedii pt. "Hela w opałach", gdzie wcielił się w doktora Leszka Polaka. Pochodzi z Dębicy. W czasach licealnych był wokalistą zespołu TOY z Tarnowa, z którym w latach 80. występował na festiwalu muzyki rockowej w Jarocinie. Kiedy jego koledzy z kapeli na studia wybrali się do Krakowa, on postanowił zdawać na polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim, ale równolegle ubiegał się o przyjęcie do szkoły teatralnej. Polonistą jednak nie został. Studia aktorskie ukończył we wrocławskiej PWST, nieco wcześniej zdobywając Grand Prix na XV Przeglądzie Piosenki Aktorskiej - brawurowym wykonaniem piosenki Stinga 'Księżyc nad Bourbon Street'. Jako student PWST zagrał w kilku filmach fabularnych. Wspólnie z kolegami ze szkoły teatralnej występował w programie 'Truskawkowe Studio'.

Mariusz Kiljan, rocznik 1970, aktor Teatru Polskiego we Wrocławiu. Z artystą rozmawia Mariusz Marks.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama