AZS Olsztyn przyjechał do Lubina. Dziś siatkarskie starcie z Cuprum

Michał Hamburger | Utworzono: 2018-03-11 09:03 | Zmodyfikowano: 2018-03-11 09:03
A|A|A

Walka o fazę play-off trwa w najlepsze. W ostatniej ligowej kolejce, po trwającym prawie dwie i pół godziny spotkaniu, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn musieli uznać na wyjeździe wyższość Trefla Gdańsk. Choć dwie pierwsze partie zakończyły się zwycięstwem akademików, to w kolejnych setach górą byli podopieczni trenera Andrea Anastasiego.

Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur zdobyła ligowy punkt i wciąż ma szansę na awans do czołowej „szóstki”. Akademicy mają tylko dwa punkty straty do zajmującego szóste miejsce, ekipy Jastrzębskiego Węgla.

Lubinianie grający pod wodzą trenera Patricka Duflosa tracą dwa punkty do akademików z Olsztyna. Ekipa z Dolnego Śląska, zgromadziła 38 „oczek” – złożyło się na to 13 zwycięstw i 11 porażek. W środowej kolejce, Cuprum przegrało na wyjeździe Asseco Resovii Rzeszów 0:3.

Trzon naszej drużyny stanowią Łukasz Kaczmarek, Michał Masny, Piotr Hain czy Robert Taht. Kaczmarek to drugi najlepszy punktujący całej ligi – atakujący Cuprum zdobył do tej pory 406 punktów (najwięcej, bo 435 ma Jan Hadrava). Przypomnijmy, że w poprzednim meczu Cuprum z olsztynianami, wygranym 3:0 przez AZS, Kaczmarek zdobył aż 26 punktów. Na jego dobrą postawę liczymy również wieczorem.

Początek niedzielnego spotkania w Cuprum Arena o godzinie 20.

REKLAMA
Reklama