Metraco Zagłębie po rzutach karnych wygrywa w Elblągu

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2018-03-15 19:15
A|A|A

fot. zaglebie.lubin.pl

Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin pokonały na wyjeździe Start Elbląg. Po 60 minutach był remis 21:21. Karne lepiej wykonywały zawodniczki z Lubina, które triumfowały 3:2.

W pierwszej połowie wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie. W starciu trzeciej z drugą drużyną rozgrywek emocji i zwrotów akcji nie brakowało. Gospodynie złapały wiatr w żagle w drugim kwadransie pierwszej połowy, kiedy z wyniku 6:8 wyszły na prowadzenie 10:8. Zagłębie doprowadziło jeszcze do remisu, ale do szatni elblążanki schodziły prowadząc jedną bramką 12:11.

Przez większość drugiej połowy na prowadzeniu była miejscowa drużyna. Kolejne piłki odbijały bramkarki Startu, a skuteczne akcje w ofensywie, połączone z dobrą obroną sprawiły, że na dziesięć minut przed końcem elblążanki prowadziły różnicą trzech bramek – 18:15. Metraco Zagłębie Lubin już w ostatnim meczu z MKSem Lublin pokazało, że walczy do końca i tym razem to się opłaciło. Z każdą kolejną akcją niwelowały straty do gospodyń i choć czas uciekał do końca była wiara w zwycięstwo. Z wyniku 17:20 na pięć minut przed końcem lubinianki doprowadziły do remisu i niewiele zabrakło, aby zadały ostateczny cios. Dwadzieścia sekund przed końcowa syreną Metraco Zagłębie było przy piłce, jednak do pełni szczecią zabrakło nieco skuteczności.

W pierwszej serii nie pomyliły się Lisewska i Buklarewicz, W drugiej przestrzeliła Świerczek, a prowadzenie miedziowym dała Adrianna Górna. W kolejnej serii pomyliły się i Jędrzejczyk i Grzyb. Kolejne karne wykorzystały Kozimur i Mączka, a mecz zakończył nieskuteczny karny Joanny Wagi.

 

Start Elbląg – Metraco Zagłębie Lubin 21:21 (12:11) k. 2:3

Start: Powaga, Szywerska – Choromańska, Świerczek, Waga, Jędrzejczyk, Dorsz, Kwiecińska, Kozimur, Szynkaruk, Lisewska, Stokłosa, Świerżewska, Yashchuk.

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Grzyb 3, Mączka 5, Semeniuk, Trawczyńska 1, Buklarewicz 1, Wasiak, Rosińska, Górna 3, Piechnik, Jochymek, Belmas, Pielesz 7, Milojević 1.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama