Wrocław na żywo: Turbowolf, Stoned Jesus, Batushka

Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2018-03-16 18:30 | Zmodyfikowano: 2018-03-16 18:30
A|A|A

TURBOWOLF + PUPPY | 30 marca 2018 r. | Klub Pralnia ul. Krakowska 100

[INFO, BILETY]  

TURBOWOLF

W 2018 r. załoga dowodzona przez wokalistę Chrisa Georgiadisa obchodzić będzie swoje 10-lecie. Jubileusz przypieczętuje płytą "The Free Life" oraz trasą koncertową, która nie mogła ominąć Polski. Kwartet (basistka Lianna Lee Davies, gitarzysta Andy Gosh i perkusista Blake Davies) podczas poprzedniej wizyty w naszym kraju (m.in. wrocławskie Alibi) doświadczył ognistej reakcji publiczności, której nie zapomniał?
Turbowolf w swojej twórczości stawia na ostre, gitarowe granie sięgające lat 1960 i 1970, wymieszane z punkiem, rock'n'rollem, psychodelią. Co ważne, na żywo kapelą g e n i a l n i e dyryguje urodzony frontman - Georgiadis.

PUPPY

Na Wyspach opisano ich jako powiew świeżego powietrza na mocno przewidywalnej rockowej scenie. Rzeczywiście tworzący londyńskie trio Puppy: Billy Howard, Jock Norton i Will Michael - sporo świeżości wnieśli. Od początku interesowało ich to, by melodie doprawić mocnymi riffami. Dorobek, na tę chwilę mają skromny, obejmujący imienną EP-kę (2015 r.) oraz wydaną dwa lata później "Vol II", ale jako support - w sam raz.


STONED JESUS + SOMALI YACHT CLUB + MuN | 7 kwietnia 2018 r. | Firlej, Grabiszyńska 56

[INFO, BILETY]

Ukraińscy stonerowcy wracają do Wrocławia, z firmowym, psychodelicznym klimatem, doomowymi wycieczkami i odrobiną space rocka. Wciąż promują świetny „Harvest”, a we Wrocławiu będą świętować niedawne przejście do Napalm Records.
W ramach supportu w Firleju zaprezentuje się również ukraiński Somali Yacht Club (kapela promuje wydanym w lutym „The Sea”) oraz wrocławski skład MuN.
 


BATUSHKA + OBSCURE SPHINX + ENTROPIA | 19 kwietnia 2018 r. | A2, ul. Góralska 5

[INFO, BILETY]

BATUSHKA 

Malkontenci przewidywali, że żywot tego zespołu (projektu?) nie potrwa długo, ale tak się nie stało. Ojczulek po wydaniu płyty "Litourgiya" nie dość, że zebrał mnóstwo pozytywnych opinii, to stał się częścią lineupu niejednego metalowego festiwalu w Europie (chociażby Brutal Assault). Zespół zobaczyliśmy też podczas nieprzeznaczonego dla stricte metalowej publiczności zeszłorocznego OFF Festivalu. We Wrocławiu tradycja przemówi: black, doom i cerkiewny śpiew staną się clou mrocznego misterium.

OBSCURE SPHINX

Choć działają w oparciu o etos DIY, byli w stanie przebić się do świadomości słuchaczy. Kapela na swoim koncie ma 3 płyty: wydaną w 2011 r. debiutancką "Anaesthetic Inhalation Ritual", znakomitą "Void Mother" z 2013, dyskografię zaś zamyka ozdobione okładką Mario Duplantiera z Gojiry wydawnictwo "Epitaphs" z 2016 r., w całości nagrane na żywo.

ENTROPIA

Entropia jawi się jako kolektyw zwolenników futurystycznej wizji świata opracowanej przez Terence’a McKennę, domagający się powrotu do plemiennej świadomości i odrzucenia materialistycznej cywilizacji, która nas otacza na rzecz doświadczenia psychodelicznego. Wraz z wydaniem 2 albumu „Ufonaut”, zespół zdołał nasycić typową post-blackmetalową scenerię kwaśnym posmakiem.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama