Internet przyjazny Seniorom. Trwają zapisy

| Utworzono: 2018-03-18 18:00 | Zmodyfikowano: 2018-03-18 18:39
A|A|A

Działania zaplanowano na kilka kursów:

1. Poziom podstawowy:
- szkolenia standardowe – 60 godzin zajęć dla osób, które posiadają minimalne doświadczenie w obsłudze komputera i Internet
- szkolenia rozszerzone - 90 godzin zajęć dla osób, które nie posiadają doświadczenia w komunikacji on-line i w pracy z komputerem oraz z uwagi na stan zdrowia, niepełnosprawność, wymagają dłuższego wsparcia

2. Poziom zaawansowany:
- 30 godzin dodatkowych szkoleń tematycznych dla osób, które będą chciały pogłębić podstawowe kompetencje cyfrowe (np. w zakresie fotografii cyfrowej, blogosfery, finansów online itp.)

Oprócz szkoleń planowane są też projekty animacyjne, które mają aktywizować seniorów w społeczności lokalnej, wykorzystując nabyte przez nich umiejętności obsługi komputera. Do takich działań zalicza się tworzenie wirtualnych klubów książki czy filmów, oraz grupy dyskusyjne i hobbystyczne online.

Rekrutacja potrwa do roku 2020, więc osoby które nie mają jeszcze ukończonych 65 lat mogą zapisać się na projekt za dwa lata. Łącznie obejmie on prawie 12 tysięcy uczestników z 400 gmin. Lista gmin których mieszkańcy mogą wziąć udział w kursie znajduje się na stronie www.fundacja-spoleczna.pl. W samym województwie dolnośląskim w kursach będzie mogło wziąć udział 2400 osób.

Pierwsze szkolenia mają ruszyć na przełomie kwietnia i maja. Sprzęt teleinformatyczny zakupiony na potrzeby realizacji projektu zostanie przekazany najbardziej aktywnym gminom. Seniorzy z Dolnego Śląska, którzy chcieliby zapisać się na kurs mogą kontaktować się na adres rekrutacja@cyfrowy-senior.com lub pod numery telefonu: 733 666 027, 575 111 863, 575 111 926.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama