Dziś w Radiu Wrocław

jk | Utworzono: 2018-03-20 07:40 | Zmodyfikowano: 2018-03-20 08:00
A|A|A

Kulturalne przedpołudnie (godz. 9-12)

W Kulturalnym Przedpołudniu gościć będziemy pisarza Maurycego Nowakowskiego oraz Igor Boxxa, który wydał nową płytę FYODOR.

Projekt Ranch Sessions powstał z myślą o ludziach kochających się w brzmieniach, piosenkach i instrumentach. O ludziach oddającym się muzycznym romansom, które niepostrzeżenie mogą przeobrazić się w coś trwałego. Skrzyknąć zaprzyjaźnionych muzyków i razem pracując przez kilka dni w nagraniowym studio, stworzyć piosenki - to idea stojąca za projektem Ranch Sessions. Opowie o nim Tomek Grządkowski.

Reakcja 24 (godz. 12-13)

Gościem Marka Obszarnego będzie Waldemar Konik, ekspert od ubezpieczeń komunikacyjnych

Program bez VAT (godz. 14-15)

Program w całości o dolnośląskim przemyśle lotniczym z forum AEROMIXER.

Wieczór z kulturą (godz. 20-21)

Gośćmi Grzegorza Chojnowskiego będą: Maurycy Nowakowski - pisarz (nowa powieść PRZYPADEK pod naszym patronatem); Stanisław Rybarczyk - dyrygent, animator kultury (Wieczory Tumskie i koncerty hawdalowe)

Ściana dźwięku (god. 23-2)

Kim Deal stała się jedną z kobiecych ikon rock n’ rolla przede wszystkim za sprawą grupy Pixies, której była basistką. A jednak to z drugim swoim zespołem, The Breeders, który założyła ze swą siostrą bliźniaczką Kelley, osiągnęła komercyjny sukces, o jakim Pixies mogli tylko pomarzyć. Płyta „Last Splash” z 1993 roku sprzedała się w ponad milionowym nakładzie. Silne skłonności do rock n’ rollowego stylu życia wyhamowały jednak karierę Breeders, a konflikt z Frankiem Blackiem zakończył działalność Pixies.

Potem była reaktywacja PIxies i seria koncertów, na które przychodziły tłumy. W przeddzień sesji nagraniowej mającej skutkować pierwszą po bardzo długiej przerwie studyjną płytą, Kim znowu opuściła zespół. Koledzy musieli radzić sobie bez niej. Pixies cały czas działają, teraz wracają The Breeders. Wydany właśnie album „All Nerve” to pierwsze dzieło grupy od dekady. Sprawdzimy w jakiej formie są siostry Deal. Przy okazji ułożymy też Top Ten byłego zespołu Kim.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama