Dolnośląska policja podsumowuje święta

z materiałów policji | Utworzono: 2018-04-03 12:30
A|A|A

Tegoroczne Święta Wielkanocne na dolnośląskich drogach przebiegły spokojnie. W ciągu minionych czterech dni nikt nie zginął. Mimo wzmożonego ruchu na drogach, odnotowano mniejszą liczbę zdarzeń niż w ciągu dni roboczych. Od piątku do poniedziałku odnotowano w naszym regionie łącznie 19 wypadków, w których 32 osoby zostały ranne.

Brak rozwagi i nonszalancja na drogach, to wciąż główne przyczyny zaistniałych wypadków. Do najpoważniejszego zdarzenia doszło 31 marca 2018 r. w pow. świdnickim. Doszło tam do zderzenia samochodu osobowego, który zjechał na przeciwległy pas ruchu, z autobusem. Pomocy medycznej udzielono 11 osobom.

Dolnośląscy policjanci prowadząc w okresie świąt wzmożone działania kontrolne, ujawnili i zatrzymali 89 osób, które mimo wielokrotnych apeli o trzeźwość, zdecydowały się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów po spożyciu alkoholu.

Okres świąteczny, to nie tylko czas wzmożonej pracy policjantów ruchu drogowego. W ciągu czterech minionych dni funkcjonariusze przeprowadzili 4578 różnego rodzaju interwencji. W wyniku prowadzonych działań, zatrzymali też na gorącym uczynku przestępstwa 258 osób. W ręce policjantów wpadło 93 poszukiwanych, w tym 8 nieletnich.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama