Blogoskop Radia Wrocław: Jak będzie wyglądać przyszłość? Przed nami "Zawartości", czyli nocny maraton idei

Dariusz Wieczorkowski, dwie | Utworzono: 2018-04-03 21:58 | Zmodyfikowano: 2018-04-04 11:59
A|A|A

(fot. mat. prasowe)

"Zawartości" to pierwszy w Polsce nocny maraton idei. Wydarzenie rozpocznie się w piątek na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. W trakcie dwudziestu wystąpień uczestnicy poznają blisko stu prelegentów ze świata nauki, biznesu i polityki, którzy podzielą się z swoją wiedzą i doświadczeniem.

Foresight

- Będziemy rozmawiać o przyszłości - przyszłości różnych rzeczy - mediów, rynku pracy, systemów międzyludzkich, gastronomii – zachęcał w programie jeden z organizatorów wydarzenia Michał Ulidis. - Nie chodzi o myślenie o przyszłości za rok, czy za dwa lata, w takiej perspektywie strategicznej. Interesuje nas przyszłość za 20-30 lat – podkreślił.

Ulidis wyjaśnił także w programie, czym jest foresight. - To systemowy sposób dociekania przyszłości – mamy dużo danych, dużo perspektyw, dużo ekspertów. Wyniki przyjmują formę scenariuszy przyszłości - jest ich wiele, one mogą się wykluczać, żaden może się nie spełnić, ale ważne jest to, że stymulują debatę o tym, jaka będzie przyszłość – tłumaczył w audycji.

"Zawartości”

Nocny maraton idei "Zawartości” rozpocznie się w piątek 6 kwietnia o godz. 19 i potrwa do godz. 4 nad ranem w sobotę. - Zapraszamy wszystkich, wydarzenie jest w pełni otwarte, niezależnie od wieku czy wykształcenia – zachęcał w audycji Michał Ulidis.

Konferencja podzielona będzie na kilka bloków, takich jak "Ludzie", "Miasto", "Świat" i "Praca". Uczestnicy zastanawiać się będą nad przyszłością m.in. mediów, otwartości i tolerancji, mody, używek, konfliktów, lęków i fobii, gastronomii i architektury.

REKLAMA
Dźwięki

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama