Ossolineum: Warsztaty dla rodzin w kwietniu

Radio Wrocław, GN | Utworzono: 2018-04-07 11:15 | Zmodyfikowano: 2018-04-07 11:15
A|A|A

W kwietniu Ossolineum zaprasza na wiele wydarzeń organizowanych dla odbiorców w każdym wieku: dzieci, młodzieży, dorosłych i całych rodzin. Wydarzenia towarzyszą aktualnej wystawie prezentowanej w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich pt. Muzeum Książąt Lubomirskich. Nie/zapomniana historia. Oto najbliższe wydarzenia:

Już w najbliższą niedzielę, 8 kwietnia, o godz. 12:00 zapraszamy na kolejne w cyklu Niezapomniane warsztaty rodzinne, tym razem pt. Emocje i kompozycje. Warsztaty przeznaczone są dla rodzin z dziećmi w wieku 6-12 lat. Podczas spotkania sprawdzimy wspólnie, w jakim humorze są i jaki mają charakter postaci na obrazach. Przyjrzymy się ich twarzom, postawie ciała, strojom. Sprawdzimy, w jaki sposób nastrój obrazu budują kolory, cienie, rodzaj linii i plam. Podczas warsztatu pojawią się ćwiczenia związane z gamą barwną i różnymi rodzajami kompozycji. Uczestnicy dowiedzą się, jak uzyskać rytm i na czym polega rozłożenie punktów ciężkości na obrazie.

Prowadzenie: Maria Marszałek i Adriana Myśliwiec

Wstęp wolny, zapisy pod adresem: [email protected]


10 kwietnia (wtorek) o godz. 11:00 odbędzie się kolejna odsłona cyklu Brzdąc w muzeum. Spotkanie pt. Nie/wielkie zwiedzanie. Brzdąc na wystawie skierowane jest do rodziców z najmłodszymi dziećmi w wieku 0-2 lat.

W ramach tego spotkania dzieci pobawią się w otoczeniu obrazów, a rodzice będą mogli w towarzystwie swoich brzdąców pooglądać eksponaty i posłuchać opowieści o nich.

Czy można raczkować po muzealnych salach? Czy można pójść na spacer z rodzicami na wystawę obrazów? Czy ogromny obraz olejny może być tak interesujący, jak ilustracja w ulubionej, kartonowej książeczce? Sprawdzimy to na wystawie malarstwa Muzeum Książąt Lubomirskich. Nie/zapomniana historia.
Prowadzenie: dr Monika Bronowicka

Wstęp wolny, zapisy pod adresem: [email protected]

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama