Cuprum w przedostatniej kolejce sezonu zasadniczego zagra w Warszawie

| Utworzono: 2018-04-08 08:05

Do ostatecznego zapewnienia sobie miejsca w najlepszej szóstce PlusLigi warszawianom brakuje jednego zwycięstwa za trzy punkty. W grze o awans do play-offów zostało siedem drużyn – występ zapewniły już sobie ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, PGE Skra Bełchatów oraz Trefl Gdańsk, natomiast o kolejne miejsca walczą ONICO Warszawa, Jastrzębski Węgiel, Indykpol AZS Olsztyn oraz Asseco Resovia Rzeszów. Podopieczni trenera Stephane’a Antigi z pięćdziesięcioma czterema punktami na koncie plasują się aktualnie na czwartej pozycji.

Cuprum plasuje się aktualnie na dziewiątym miejscu w tabeli rozgrywek. Miedziowi zaliczyli w tym roku trzynaście zwycięstw i ponieśli piętnaście porażek. Drużyna prowadzona przez Patricka Duflosa nie ma już szans na awans do fazy play-off, ale nie grozi jej również udział w barażach o utrzymanie w lidze. W obliczu coraz częściej pojawiających się plotek na temat potencjalnej rezygnacji z gry w PlusLidze, władze klubu wydały oficjalny komunikat, w którym uspokojono kibiców Miedziowych :

– W związku z ostatnimi publikacjami w mediach na temat przyszłości Cuprum Lubin w PlusLidze chcielibyśmy zapewnić wszystkich sympatyków Klubu, że nie ma jakichkolwiek planów wycofania zespołu z rozgrywek.

W poprzednim meczu z Cuprum Lubin ONICO Warszawa pewnie wygrało na wyjeździe 3:0. W trzecim secie gospodarze wypracowali kilka punktów przewagi, jednak podopieczni trenera Antigi w porę rozpoczęli pogoń za Miedziowymi i ostatecznie zakończyli spotkanie w trzech setach.

Starcie ONICO Warszawa – Cuprum Lubin odbędzie się w niedzielę o godzinie 20:00 w hali COS Torwar w Warszawie.