Rowerowy weekend koło Wrocławia. Będzie można testować różne modele

materiały prasowe | Utworzono: 2018-04-11 16:30 | Zmodyfikowano: 2018-04-11 16:30
A|A|A

fot. materiały prasowe

KROSS Road Ride odbędzie się w sobotę, 14 kwietnia, w godz. 9.30-15.30 w miejscowości Ślęza w okolicy Zamku Topacz przy ul. Głównej 12 . To okazja, by przekonać się do rowerów szosowych. Łącznie do dyspozycji zostanie udostępnionych 8 modeli w różnych wersjach, również karbonowych.

W tym samym czasie i miejscu potrwa akcja Włącz Rower, dotycząca rowerów elektrycznych. Do testów zostaną udostępnione eBike’i z serii Boost w różnych wersjach, różniących się pojemnością baterii i częściowo osprzętem - ścieżkowiec Soil, górski model Level i Lea (ten drugi to wersja dla pań) oraz trekkingowe modele Trans Hybrid. Wszystkie bazują na jednym z najpopularniejszych na rynku systemów Shimano Steps. - Chcemy pokazać uczestnikom zalety rowerów elektrycznych i przybliżyć zastosowaną w nich technologię. Są one w Polsce ciągle małe znane i panuje wokół nich wiele mitów. Dużo osób sądzi na przykład, że jadą same, co nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, bo to nie skutery - mówi Paweł Buczko, starszy specjalista ds. trade marketingu marki KROSS. - eBike dokłada dodatkową moc podczas pedałowania. Sprawia, że rower jedzie łatwiej i daje dużo przyjemności tam, gdzie nie ma jej na tradycyjnych dwóch kółkach – podkreśla.

KROSS Test Tour zostanie zorganizowany dzień później - w niedzielę, 15 kwietnia, w godz. 9.30-15.30 w Strzegomianach przy pensjonacie Villa Sobótka przy ul. Wrocławskiej 50. Dostaniemy wtedy możliwość sprawdzenia wokół góry Ślęża ponad 50 rowerów z segmentów: MTB XC, enduro, trail i MTB w wersji elektrycznej. Znajdzie się wśród nich np. topowy model Level Team Edition, kosztujący prawie 24 tys. zł, na którym ścigają się Maja Włoszczowska i mistrzyni świata w kolarstwie górskim Jolanda Neff.

- Dzięki naszemu przedsięwzięciu każdy kto planuje przesiąść się na nowe dwa kółka może sprawdzić, który segment i jaki model najbardziej mu odpowiada. Podczas każdej z tych imprez wyjazdy będą prowadzone w systemie turowym od godziny 9.30 do 15.30. W tym czasie zostaną zorganizowane co najmniej trzy przejazdy. Na miejscu sztab mechaników i innych pracowników odpowie na wszelkie pytania. Będzie też przygotowywał testowe dwa kółka, by wszystko działało jak należy. Ale warunkiem koniecznym jest posiadanie własnego kasku – zaznacza Buczko.

Każda osoba może w ciągu testowego dnia wypożyczyć maksymalnie trzy rowery. Jak wziąć udział? Na eBiki nie obowiązują zapisy; na tej stronie trzeba zarezerwować szosówkę lub model triathlonowy, a na tej rowery górskie. Decyduje kolejność zgłoszeń. 

Na miejscu, przed rozpoczęciem jazdy, niezbędne jest podpisanie umowy najmu, upoważaniającej do wypożyczenia roweru. Wcześniej do weryfikacji należy pokazać dwa dokumenty tożsamości. Testować sprzęt mogą zarówno dorośli, jak i dzieci (wtedy pieczę nad nimi sprawują rodzice lub uprawnieni opiekunowie). 

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama