Dwie bramki zaliczki Metraco Zagłębia Lubin

PP/materiały prasowe | Utworzono: 2018-04-11 22:00 | Zmodyfikowano: 2018-04-11 22:00
A|A|A

fot. zaglebie.lubin.pl

Lubinianki zaczęły bardzo dobrze w obronie, a jeszcze lepiej w bramce spisywała się Monika Maliczkiewicz. W efekcie w siódmej minucie miejscowe prowadziły 4:1. Później było jeszcze lepiej, podopieczne Bożeny Karkut wykorzystywały każdy najmniejszy błąd rywalek i powiększały swoją przewagę. Po kwadransie rozpędzone Metraco Zagłębie wygrywało już 11:4, a po trzy bramki na swoim kocie miało trio: Semeniuk - Jochymek - Mączka. To ostatnia zawodniczka po raz kolejny prezentowała znakomitą formę w rzutach z drugiej linii. Przed przerwą zespół z Lubelszczyzny zniwelował jednak część strat i do szatni Miedziowe schodziły z przewagą 5 goli.

Drugą połowę przyjezdne zaczęły od dwóch bramek z rzędu i zrobiło się 14:11. Strzelecką niemoc Miedziowych przełamał nie kto inny, jak Małgorzata Mączka swoim popisowym rzutem z dystansu. Perła doszła lubinianki na dwa trafienia, ale Metraco Zagłębie znów odskoczyło na pięć bramek – 20:15 w 43. minucie. Pięć minut później na listę strzelców wpisała się nawet Monika Maliczkiewicz. Końcówka jednak należała do szczypiornistek z Lublina. W 51. minucie Perła przegrywała już tylko jedną bramką. Po końcowej syrenie wynik brzmiał 25:23.

Rewanż w czwartek 19.04 w Lublinie.


Metraco Zagłębie Lubin – MKS Perła Lublin 25:23 (14:9)

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz 1, Czyż – Bilik, Grzyb 4, Mączka 8, Semeniuk 5, Trawczyńska, Buklarewicz 2, Wasiak , Rosińska, Górna 1, Piechnik, Jochymek 3, Belmas, Milojević 1.

MKS Perła: Gawlik, Januchta – Rola 1, Gęga 3, Matuszczyk 3, Repelewska , Drabik 1, Niesciaruk 1, Migdaliowa 2, Nocuń 1, Rosiak 6, Achruk 5, Skrzyniarz.

MVP meczu: Małgorzata Mączka (Metraco Zagłębie).

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama