Dwie bramki zaliczki Metraco Zagłębia Lubin

PP/materiały prasowe | Utworzono: 2018-04-11 22:00 | Zmodyfikowano: 2018-04-11 22:00

Lubinianki zaczęły bardzo dobrze w obronie, a jeszcze lepiej w bramce spisywała się Monika Maliczkiewicz. W efekcie w siódmej minucie miejscowe prowadziły 4:1. Później było jeszcze lepiej, podopieczne Bożeny Karkut wykorzystywały każdy najmniejszy błąd rywalek i powiększały swoją przewagę. Po kwadransie rozpędzone Metraco Zagłębie wygrywało już 11:4, a po trzy bramki na swoim kocie miało trio: Semeniuk - Jochymek - Mączka. To ostatnia zawodniczka po raz kolejny prezentowała znakomitą formę w rzutach z drugiej linii. Przed przerwą zespół z Lubelszczyzny zniwelował jednak część strat i do szatni Miedziowe schodziły z przewagą 5 goli.

Drugą połowę przyjezdne zaczęły od dwóch bramek z rzędu i zrobiło się 14:11. Strzelecką niemoc Miedziowych przełamał nie kto inny, jak Małgorzata Mączka swoim popisowym rzutem z dystansu. Perła doszła lubinianki na dwa trafienia, ale Metraco Zagłębie znów odskoczyło na pięć bramek – 20:15 w 43. minucie. Pięć minut później na listę strzelców wpisała się nawet Monika Maliczkiewicz. Końcówka jednak należała do szczypiornistek z Lublina. W 51. minucie Perła przegrywała już tylko jedną bramką. Po końcowej syrenie wynik brzmiał 25:23.