Spacery w Ogrodzie Botanicznym

z informacji prasowych | Utworzono: 2018-04-17 17:30 | Zmodyfikowano: 2018-04-17 17:30
A|A|A

To zarówno funkcjonujące od połowy XIX wieku tzw. stare alpinarium, gdzie poszczególne pagórki pokazują roślinność górską różnych kontynentów, jak i nowe alpinarium, gdzie zobaczymy rodzime rośliny górskie i skalne oraz ich odmiany ogrodnicze. Rośliny gór zakwitają w Ogrodzie jako pierwsze. Teraz zachwyca miłek wiosenny, różne gatunki pierwiosnków, pięciorniki, szachownice. Zakwitają też pierwsze różaneczniki i goryczki.

W następną niedzielę, 29 kwietnia, po szklarniach z „Tajemniczymi sukulentami” oprowadzi Jacek Kański. Usłyszymy o sukulentach Afryki i Meksyku, ich występowaniu, budowie, roli cierni, a także o tym, jak te rośliny zabezpieczają się przed utratą wody i przed swoimi wrogami. Można będzie się dowiedzieć, jak je uprawiać i rozmnażać. Warto też zauważyć, że nasz Ogród Botaniczny wzbogacił się ostatnio o 50 zupełnie nowych gatunków roślin z rodziny ananasowatych (Bromeliaceae), przywiezionych z Ogrodu Botanicznego w Utrechcie.

Nasza Kolekcja Narodowa tych roślin obejmuje ponad 500 taksonów, czyli gatunków i odmian. W dni deszczowe, zwiedzając szklarnie, też można w Ogrodzie Botanicznym ciekawie spędzić czas. Przy dobrej pogodzie będą cieszyć kwitnące właśnie teraz magnolie, wiśnie ozdobne, wczesne różaneczniki i azalie, ciemierniki, narcyzy, hiacynty, szafirki, pierwsze tulipany oraz wiele innych. Spacery rozpoczynają się w samo południe pod Dębem Przyjaźni w alei głównej. Bilety wstępu (w cenie 15zł normalny i 10zł ulgowy) upoważniają do wzięcia udziału w spacerze. W kwietniu kasy czynne są od godziny 9.00 do 18.00. Szklarnie można zwiedzać w godzinach 10–18, a teren otwarty – do 19.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama