Kierował ciągnikiem mając blisko 3 promile alkoholu

Urszula Andruszko, BT, mat. prasowe | Utworzono: 2018-04-17 12:30
A|A|A

Policjanci z powiatu lubińskiego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego ciągnikiem rolniczym, który swoją jazdą wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy co do swojego stanu trzeźwości. Jak się okazało, miał on w swoim organizmie blisko 3 promile alkoholu. Ponadto, poruszał się ciągnikiem, posiadając sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Teraz mężczyzna za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy, pełniący służbę na terenie Komendy Powiatowej Policji w Lubinie, patrolując gminę, w jednej z wiosek zauważyli kierującego ciągnikiem rolniczym. Sposób jazdy mężczyzny wskazywał na to, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu.

Badanie stanu trzeźwości potwierdziło przypuszczenia policjantów. 43-latek był kompletnie pijany. Miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto, po sprawdzeniu kierowcy w policyjnym systemie okazało się, że ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Teraz mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama