V Międzynarodowa Studencka Konferencja Naukowa "Wieloznaczność dźwięku"

z informacji prasowych | Utworzono: 2018-04-17 15:00 | Zmodyfikowano: 2018-04-17 15:00
A|A|A

Głównym tematem konferencji będzie dyskusja na temat istoty dźwięku – zjawiska, któremu w dalszym ciągu towarzyszą liczne pytania: Co możemy nazwać dźwiękiem? Co stanowi o jego istocie? Czy może on coś wyrażać? Czy możliwe jest zapisanie muzyki? Dlatego hasłem przewodnim wydarzenia jest wieloznaczność dźwięku, a związane z nią zagadnienia uczestnicy zamierzają zgłębić kompleksowo, uwzględniając nie tylko artystyczny i muzyczny wymiar dźwięku, ale również jego aspekty związane z językiem, kulturą, techniką, akustyką czy psychologią.

Gośćmi specjalnymi Konferencji będą prof. Rezo Kiknadze z V.Sarajishvili Tbilisi State Conservatoire (kompozytor, saksofonista i pedagog) oraz mgr Marcin Pospieszalski (basista, multiinstrumentalista, kompozytor, aranżer).

Organizatorem konferencji jest Koło Naukowo-Artystyczne Kompozycji i Teorii Muzyki działające na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Muzykoterapii AMKL.

 W ramach Konferencji odbędzie się również Koncert Kompozytorki, w którego programie znajdą się kompozycje studentów AMKL

Koncert Kompozytorski

19 kwietnia 2018 r.
Sala Koncertowa AMKL
godz. 18.00, wstęp wolny

Program
Kompozycje: Bereniki Wojnar, Darii Kuziak, Pauliny  Derskie j, Magdaleny Gorwy,Agaty Zemli, Ignacego Wojciechowskiego, Mateusza Winsława,Michała Szarowicza, Kasi Bem, Agnieszki Rusieckiej

(Koncert jest wydarzeniem towarzyszącym 31. Musica Polonica Nova)

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama