Dużo chętnych na Sky Tower Run 2018

materiały prasowe | Utworzono: 2018-04-21 11:06 | Zmodyfikowano: 2018-04-21 10:50
A|A|A

fot. materiały nadesłane

Mistrzostwa Polski w biegu po schodach zorganizowane zostaną 26 maja 2018 r. Tradycyjnie trasa zawodów prowadzić będzie na 49. Piętro Sky Tower, co oznacza, że trzeba będzie pokonać 1142 schody. Dwa lata z rzędu dystans ten najszybciej pokonał Piotr Łobodziński. W 2017 r. wbiegł na szczyt w czasie 04:55,28. Jak będzie w tym roku?

- Oczywiście będę chciał poprawić swój wynik, dlatego już zaczynam trenować, by w jak najlepszej formie pojawić się na starcie. Jednak jak wiadomo, to są zawody i wszystko jest możliwe. Tym bardziej, że konkurencja będzie duża - mówi Piotr Łobodziński. W tym roku zawodnicy startować będą w poszczególnych grupach według kolejności nadanych numerów startowych. Wypuszczani będą kaskadowo, co 20 sekund. Każdy z nich otrzyma pakiet startowy z koszulką techniczną (w kolorze morskim dla Pań, granatowa dla Panów) oraz pamiątkowy medal.

- Cieszymy się, że dla wielu osób Sky Tower Run stał się imprezą, którą na stałe wpisali w swoje sportowe kalendarze. Mamy nadzieję, że tegoroczny Sky Tower Run odbędzie się sprawnie, w miłej sportowej atmosferze i z nowymi rekordami. Serdecznie zapraszamy do Sky Tower 26 maja zawodników i wszystkich kibiców - mówi Dorota Żmiejko, Manager ds. Marketingu Sky Tower. 

Mistrzostwa Polski strażaków
W ramach Sky Tower Run zorganizowane zostaną również Mistrzostwa Polski strażaków w mundurach bojowych pań i panów. Strażacy, którzy zapiszą się na bieg zobowiązani są mieć ze sobą: ubranie typu NOMEX lub inny ubiór specjalny, rękawice, hełm, maskę powietrzną, aparat powietrzny oraz gumowe buty. - Dla strażaków to znakomita okazja, by sprawdzić swoje umiejętności i kondycję. Nigdy nie wiadomo, kiedy i w jakich warunkach będą musieli pracować. Dlatego też na nasze zawody przyjeżdżają ekipy z całej Polski. W tym roku będzie podobnie - mówi Jacek Urbanowicz z wrocławskiego Stowarzyszenia Pro-Run.

Zapisy na Sky Tower Run 2018 prowadzone są do 23 maja za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego zamieszczonego na www.skytowerrun.pl. Później będzie to możliwe wyłącznie w Biurze Zawodów w Sky Tower. 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama