Metraco Zagłębie przegrało z MKSem Lublin

Robert Radczak | Utworzono: 2018-04-22 19:15 | Zmodyfikowano: 2018-04-22 19:15

Lubińsko – lubelska święta wojna na parkiecie w stolicy polskiej miedzi rozpoczęła się od skuteczniejszych ataków gości. W 6 min., po trafieniu Joanny Drabik, MKS prowadził już 5:2, ale podopiecznym Bożeny Karkut Wystarczyły cztery minuty oraz dwa gole Adrianny Górnej i jeden Małgorzaty Buklarewicz, by doprowadzić do remisu 5:5. Twarda walka na całym parkiecie sprawiała, że obu zespołom trudno było wypracować dobre pozycje do oddania strzału. Lepszą skuteczność prezentowały liderki z Lublina, które po 20 min. i golu Marty Gęgi prowadziły 12:9. Kolejny zryw gospodyń pozwolił im doprowadzić do remisu po 12. Przez 6 ostatnich minut I połowy kibice obejrzeli jeszcze 3 trafienia i na przerwę zespoły schodziły przy prowadzeniu przyjezdnych 14:13.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Gdy tylko Zagłębiu udało się doprowadzić do remisu, to za chwilę podopieczne trenera Roberta Lisa odskakiwały. Szansa na odwrócenie losów spotkania pojawiła się w 45 min. MKS musiał sobie radzić w podwójnym osłabieniu, gdy na ławkę kar powędrowały Sylwia Matuszczyk i Dagmara Nocuń, lecz Zagłębie nie tylko nie zdobyło gola, ale straciło remis po trafieniu Małgorzaty Roli. W tym okresie gry groźniejsze akcje konstruowała drużyna z Lublina, lecz w lubińskiej bramce doskonale spisywała się Monika Maliczkiewicz i dzięki niej miedziowe utrzymywały jeszcze kontakt z rywalkami. Widząc nieporadność swoich podopiecznych w ataku, Bożena Karkut poprosiła w 50 minucie o przerwę. Było to także następstwo 21 gola zdobytego dla rywalek przez Małgorzatę Stasiak. Jednak ani czas, ani rotacje w składzie nie dały efektów. Rozpędzone lublinianki, po kolejnych bramkach Nocuń i Stasiak, w 52 min. wygrywały już 23:19 i trenerka gospodyń znów przerwała grę. W końcu dziesięciominutową niemoc strzelecką miedziowych przełamała Kinga Grzyb, a chwilę wcześnie rzut karny obroniła Maliczkiewicz, co dawało miejscowym nadzieję na dogonienie rywalek. Te odpowiedziały jednak trafieniem Stasiak i wynik 24:20 dla utrzymał się do ostatniej końcowej syreny.

Metraco Zagłębie Lubin - MKS Lublin 20:24 (13:14)

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz - Grzyb 1, Mączka 4, Semeniuk 2, Buklarewicz 6, Wasiak, Rosińska 2, Górna 3, Jochymek, Belmas, Milojević 2.

MKS: Januchta, Gawlik - Rola 3, Gęga 3, Matuszczyk, Stasiak 4, Repelewska 4, Drabik 3, Nocuń 4, Rosiak 1, Achruk 2.