Pogoda: Poniedziałek z burzami [SPRAWDŹ]

Michał Kazulo | Utworzono: 2018-04-23 08:08
A|A|A

Fot.Pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Sytuacja baryczna w Europie w ciągu dnia:
Nad Europą będą dominowały niże. Polska będzie pod wpływem zatoki niżu znad Morza Norweskiego, z układem frontów atmosferycznych. Z zachodu napływać będzie powietrze polarne morskie, przejściowo cieplejsze. Ciśnienie będzie spadać.

Prognoza pogody:
W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Rano zanikające burze. Po południu i wieczorem przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana wysokość opadu podczas burz po południu do 15 mm. Temperatura maksymalna od 22°C do 24°C. Wiatr przeważnie umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Rano możliwe burze. Po południu przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana wysokość opadu podczas burz po południu do 15 mm. Temperatura maksymalna od 20°C do 22°C. Wiatr przeważnie umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady deszczu i burze. Temperatura od 9°C do 11°C. Wiatr silny, okresami bardzo silny, od 45 km/h do 55 km/h, zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

Warunki biometeorologiczne: niekorzystne.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama