Siatkarze Cuprum Lubin na 7. miejscu w ekstraklasie

Robert Skrzyński | Utworzono: 2018-04-24 07:00

Drużyna z Lubina przegrała pierwsze spotkanie o 7. miejsce u siebie 1:3, ale w rewanżu okazała się lepsza od ONICO.

Od początku meczu w Warszawie zespół Cuprum miał przewagę. Bardzo dobrze grali zwłaszcza Łukasz Kaczmarek i Robert Taht. Lubinianie uzyskali przewagę i nie pozwolili jej sobie odebrać wygrywając pierwszego seta 25:16.

W drugiej partii było bardzo podobnie. Zespół Cuprum prowadził 20:13 i choć ONICO próbowało jeszcze odrobić straty, to nie było w stanie zbliżyć się do drużyny z Lubina, która triumfowała 25:18.

W trzecim secie zespół z Warszawy grał zdecydowanie lepiej, zwłaszcza za sprawą bloku i dobrze dysponowanego Wojciecha Włodarczyka. To wystarczyło do zwycięstwa 25:18 i drużyna Cuprum prowadziła już tylko 2:1.

Lubinianie wrócili do swojej dobrej gry w czwartej partii. Szybko objęli prowadzenie 10:5. ONICO odrobiło straty do wyniku 9:12. Zespół Cuprum utrzymywał jednak przewagę i zakończył seta po ataku Dawida Guni wynikiem 25:21.

To oznaczało, że potrzebny będzie tzw. "złoty set". W nim Cuprum prowadziło 6:3, ale chwilę później był remis 7:7. Ostatecznie wszystko rozstrzygnęło się w grze na przewagi. Udanym atakiem popisał się Łukasz Kaczmarek i Cuprum wygrało złotego seta 18:16 i zajęło 7. miejsce w rozgrywkach.

ONICO Warszawa - Cuprum Lubin 1:3 (16:25, 18:25, 25:18, 21:25), złoty set 16:18

ONICO: Brizard, Włodarczyk, Kowalczyk, Wrona, Kwolek, Samica, Wojtaszek (libero) oraz Gjorgiew, Nowakowski.

Cuprum: Masny, Kaczmarek,Hain, Gunia, Taht, Pupart, Kryś (libero) oraz Gorzkiewicz, Makoś (libero).