Wojsławickie spacery

mat. prasowe | Utworzono: 2018-04-25 17:30 | Zmodyfikowano: 2018-04-25 17:30
A|A|A

W Arboretum Uniwersytetu Wrocławskiego w Wojsławicach trwa „sezon spacerowy”. Ostatni kwietniowy weekend i pierwszy majowy tydzień można spędzić na spacerach. Niedziela 29 kwietnia będzie dniem poświęconym liściom – tak w naturze jak i sztuce. Hubert Ogar pokaże swoje artystyczne wizje liści i gałęzi - małe arcydzieła m. innymi z drutu. Tomasz Dymny, od lat związany z Arboretum, podczas spaceru opowie o sekretach tych zdawałoby się niepozornych części roślin.

W poniedziałek 30 dyrektor Arboretum Hanna Grzeszczak-Nowak oprowadzi po wiosennym parku.

Do 6 maja codziennie w samo południe tradycyjnie będą rozpoczynały się wszystkie spacery prowadzone przez przewodników przyrody, specjalistów, a tematyka jest bardzo różnorodna – od rodzimych roślin po egzotyczne ciekawostki. Niebywale obficie w tym roku kwitną magnolie, wiśnie, lilaki, pigwowce, pojawiły się też kwiaty pierwszych różaneczników i azalii, a kolejne będą rozkwitały przez 3–4 tygodnie majowe.

Bilet wstępu do Arboretum (15 zł normalny i 10 zł ulgowy) upoważnia do wzięcia udziału w spacerach. Od soboty 28 kwietnia do poniedziałku 30 czynny będzie kiermasz roślinnych nowości z ciekawą ofertą materiału szkółkarskiego z całej Polski. Kasy czynne są od godziny 9 do 18 codziennie, także w święta.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama