Pod słońcem szatana - o księdzu co z diabłem wojował

Iwona Diakowska | Utworzono: 2018-04-25 19:00 | Zmodyfikowano: 2018-04-25 19:00
A|A|A

fot. mat. prasowe

Jest to rzecz o Szatanie i dzielnym księdzu. Szatanem nie jest posunięty w latach niedołęga utykający, skrywający rogi pod kapeluszem lecz ktoś kto przypomina każdego z nas. Tak to może być Każdy. Ten Mistrz w zadawaniu wymyślnych tortur nie odstępuje nas na krok.

My mamy go w  sobie, tego genialnego kusiciela i  kłamcę. Nasze przedstawienie jest komedią, groteską i  trochę dramatem. Jest próbą powiedzenia o  zjawisku Szatan. Nieumiejętną próbą, gdyż tajemnica jest nie do ogarnięcia. Możemy tylko w sposób śmieszny ale też dramatyczny zastanawiać się artystycznie nad człowiekiem, po co rodzi się, dlaczego cierpi, co to jest grzech, śmierć i co jest po śmierci...

Zawsze to będzie szczątkowa odpowiedź albowiem świat duchowy jest trudny do sformułowania bo dotyczy indywidualnych doświadczeń i odczuć. Religie poprzez swoje Księgi – np: w Starym Testamencie księga Hioba, nazywają go na różne sposoby. Goethe w Fauście mówi o Szatanie: „ja jestem ten, który czyniąc zło zawsze czyni dobro”, o Szatanie mówi Bułhakow i Dostojewski. Lecz każdy człowiek Tajemnicę określa indywidualnie i to jest bardzo interesujące. Zapraszamy do Teatru Arkana na zabawę w Ciemność i Jasność, na próby odkrywania świata pozamaterialnego. U nas możesz pobać się, trochę się pośmiać.

Nie otrzymacie Państwo od nas odpowiedzi po co jesteśmy na Ziemi, bo tego nie wiemy ale spotkacie się z nieznajomym – z diabłem, z którym walczy dzielny, dobry i uduchowiony ksiądz.

Reżyseria: Renata Jasińska
Scenariusz Renata Jasińska, Jarosława Makus
Choreografia Jan Nykiel
Reżyseria świateł i efekty akustyczne Bartłomiej Pakos
Kostiumy, scenografia Karolina Koniecka, Alexandre Marquezy
Projekt plakatu STRICTO
Fotografia Andrzej Nowak
Obsada:
Święty z Lumbres, ksiądz Donissan Alexandre Marquezy
Nawiedzona przez Szatana Teresa, Muszeczka Agata Obłąkowska
Szatan I Maciej Mazurkiewicz
Szatan II Jan Kot
Diabły Marek Trociński i Andrzej Kusiak

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama