Pogoda: Dzisiaj do 23 stopni i z burzami [SPRAWDŹ]

Michał Kazulo | Utworzono: 2018-04-25 07:47
A|A|A

Fot. CC0 Public Domain

Sytuacja baryczna w Europie w ciągu dnia:
Niż znad Zatoki Botnickiej obejmie północną część Europy, a jej południowe krańce będą w zasięgu klina wyżowego. Przez Polskę, w godzinach popołudniowych, będzie przemieszczać się na wschód, chłodny front atmosferyczny. W ciągu dnia pozostaniemy nadal w ciepłej masie powietrza polarnego, morskiego, a dopiero wieczorem i w nocy napłynie chłodniejsza i wilgotniejsza masa powietrza polarnego, morskiego. Przewiduje się spadek ciśnienia.

Prognoza pogody:
W dzień początkowo zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu wzrastające do dużego. Późnym popołudniem lub wieczorem, postępujące od zachodu regionu, przelotne opady deszczu, możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 10 mm. Temperatura maksymalna od 21°C do 23°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, zachodni, w czasie burz w porywach do 60 km/h.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego
W dzień zachmurzenie początkowo małe, później wzrastające do dużego. Po południu i wieczorem przelotne opady deszczu. Prognozowana wysokość opadów do 10 mm. Temperatura maksymalna od 20°C do 22°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, zachodni.

W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) okresami przelotne opady deszczu. Temperatura w dzień od 5°C do 8°C, w nocy spadek do około 1°C. Wiatr w dzień od 60 km/h do 70 km/h, w nocy słabnący do 50 km/h, zachodni.

Warunki biometeorologiczne: początkowo obojętne, później ulegające pogorszeniu.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama